Спортивні перемоги житомирян

Гирьовий спорт
З 12 по 17 жовтня 2011 року в Афінах відбувся чемпіонат світу з гирьового спорту, в якому брали участь понад 100 спортсменів з 14 країн світу.
До складу збірної команди України увійшли наші відомі земляки, заслужені майстри спорту Василь і Костянтин Пронтенки, вихованці Заслуженого тренера України Віктора Романчука, які вибороли срібні нагороди  чемпіонату. Ще один житомирянин, якого підготували вже самі брати Пронтенки — Володимир Недоля здобув бронзову нагороду. В цілому гирьовий спорт Житомирщини тримає провідні позиції в державі і саме наші спортсмени представляють основний склад збірної команди України.

Сучасне п’ятиборство
З 18 по 20 жовтня 2011 року в м.Луганську відбувся   чемпіонат України серед юнацьких команд шкіл вищої спортивної майстерності, спеціалізованих дитячо-юнацьких спортивних шкіл олімпійського резерву та дитячо-юнацьких спортивних шкіл з сучасного п’ятиборства.
У змаганнях прийняли участь більше 100 учасників з 7 регіонів України.
З Житомирської області в змаганнях взяли участь 6 юнаків та 3 дівчат.
Сучасне п'ятиборство на сьогодні — елітний вид спорту, до програми якого входять: фехтування, плавання, кінний спорт та комплексний вид (біг зі стрільбою на вогневих рубежах).  Цей вид спорту має традиції, розвивається і прогресує на Житомирщині, і хоча нашим молодим спортсменам поки що важко змагатися зі збірними таких областей, як Донецька, Луганська та міста Києва, вихованець Житомирської спортивної школи “Авангард” Андрій Сіренький здобув “золото” у двоборстві з особистого заліку. Тренери — О.Ю.Марченко, О.В.Гусаревич та М.С.Лаврентьєв.

Тримають високий рівень майстерності і наші ветерани сучасного п'ятиборства. З 28 по 29 жовтня 2011 року на базі спортивної школи “Авангард” у м. Житомирі проходив ХХ відкритий Чемпіонат України з сучасного п’ятиборство серед ветеранів.
Збірну команду Житомирської області представляли Олексій Юрчак,         Микола Кулик, Петро Челпанов та Олександр Місік. У загальнокомандній першості область   посіла ІІ місце, а в індивідуальному заліку переможцями та призерами стали:
-Петро Челпанов, вікова група 60-69 рр. – І м
-Олександр Місік, віковій групі 40-49 рр. – ІІ м
-Микола Кулик, вікова група 50-59 років – ІІ м
-Олексій Юрчак, вікова група 50-59 років - ІІІ м.

Боротьба вільна
З 24 по 27 жовтня 2011 року в м.Львові відбувся   чемпіонат України з боротьби вільної серед юнаків та дівчат 1996-97 років народження.
Як в області, так і в Україні цей вид спорту входить до пріоритетних, адже українські спортсмени - постійні призери та чемпіони Олімпійських ігор, світових та європейських першостей. Саме цим пояснюється велика кількість учасників на змаганнях серед будь-яких вікових груп, коли в одній ваговій категорії в Україні виступають до 40 спортсменів.
Не став виключенням і львівський чемпіонат, в якому взяли участь   понад 500 учасників з усіх 27 регіонів України.
Житомирської збірна у цих змаганнях була представлена  участь 15 юнаками та 10 дівчатами. Очолював збірну команду старший тренер області з вільної боротьби Сергій Мельник, тренер (м. Новоград-Волинський).
Незважаючи на усі складнощі у підготовці та жорстку конкуренцію, житомиряни не залишились без нагород.
Золоті медалі Чемпіонату вибороли:
- Катерина Машкевич, вихованка Малинської дитячо-юнацької спортивної школи Машкевич Катерина (тренер Ткачук О.М.) у ваговій категорії до 48 кг:
- Богдан Попков, вихованець  Олевської  дитячо-юнацької спортивної школи боротьби (тренер Попков В.Ф.) у ваговій категорії до 73 кг.
Срібну нагороду у ваговій категорії до 30 кг отримала вихованка  Олевської  дитячо-юнацької спортивної школи боротьби Трофімчук Марія.

Майже в ті ж терміни, з 28 по 30 жовтня 2011 року у м. Біла Церква проходив  міжнародний турнір з вільної боротьби на призи Олімпійського чемпіона Олександра Медведя, на якому вдало виступила вихованка  Новоград-Волинського районного відділення вільної боротьби Лавренчук Тетяна.  Перемігши свою титуловану суперницю з Білорусії, Тетяна отримала золоту нагороду турніру. До речі, у 2011 році Тетяна Лавренчук, представляючи збірну команду України, здобула бронзову нагороду чемпіонату Європи серед молоді.

Фігурне катання на ковзанах
Крім пріоритетних видів спорту, які мають багаторічні традиції на Житомирщині, головне управління у справах сім'ї, молоді та спорту облдержадміністрації сьогодні активно підтримує ті види, які мають перспективи для розвитку та великий інтерес дітей і підлітків. Зокрема, на базі штучної ковзанки ТОВ “Глобал Айс” створюється осередок Федерації України фігурного катання.
Маємо і перші здобутки наших юних фігуристів: 29 жовтня 2011 року в м.Черновці відбувся міжнародний турнір “Буковина-ОРЕN” з фігурного катання на ковзанах. В змаганнях взяли участь більше 40 учасників з України та США.
Від Житомирської області виступали двоє дівчат, вихованки тренера Устимович Ірини Дмитрівни — учениця загальноосвітньої школи м. Житомира № 20 Христина Коденко, яка отримала золоту нагороду турніру та учениця екологічного ліцею Ольга Савченко, що у підсумку посіла 4 місце.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію