• Головна
  • Житомирському обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - 60
15:10, 2 листопада 2011 р.

Житомирському обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - 60

Щоб хоч якось змінити уставлені споживацькі стереотипи у ставленні до природи, потрібно докласти зусиль до екологічного виховання підростаючого покоління. Людина повинна екологічно мислити, розуміти та аналізувати факти, знаходити причини і наслідки, приймати відповідні рішення. Кожна людина повинна відчувати свою відповідальність, приналежність до того, що відбувається навколо, приймати рішення, діяти, віддавати свої борги довкіллю.
Житомирський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – сучасний позашкільний заклад, який вже 60 років відіграє організаційно-координуючу роль у розвитку позашкільної навчально-виховної роботи еколого-натуралістичного спрямування в школах та позашкільних закладах області.
На сьогоднішній день в облЦЕНТУМ у 74 дитячих творчих об’єднаннях 29 профілів займаються 1085 вихованці (слухачі, учні). Навчально-виховний процес забезпечують 24 педагогічні працівники, з них: 22 педагоги мають вищу освіту;    1 – заслужений працівник освіти України, 1 – відзначений нагрудним знаком «Софія Русова», 5 – відмінники освіти України, 6 – відзначені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, 1 – відзначений грамотою Верховної Ради.
Навчання і виховання в центрі здійснюється на основі новітніх концепцій, впровадженні педагогічних іновацій, сучасних технологій, здатних забезпечити повноцінну підготовку підростаючого покоління до життя. Двоє педагогічних  працівників центру навчаються в аспірантурі і працюють над кандидатськими дисертаціями.
Організаційно-методичну роботу ЖОЦЕНТУМ здійснюють 4 відділи: інформаційно-методичний, відділ екології, організаційно-масовий відділ та відділ біології та сільського господарства.
За ініціативи центру створена діюча модель безперервної екологічної освіти та виховання (навчально-виховний комплекс «ОблЦЕНТУМ – Центр розвитку дитини №68 – екологічний ліцей №24 м. Житомира – ЖНАУ»). Завдяки цьому забезпечується реалізація принципів наступності і безперервності екологічної освіти і виховання, створення умов для професійного самовизначення вихованців.
На базі центру діє обласне територіальне відділення Малої академії наук України, яке складається з 27 наукових товариств та 23 філій в яких займаються 9,5 тис. учнів
Для забезпечення неперервної екологічної освіти і виховання в області створена система в якій діють: 5 районних та міських станцій (центрів) еколого-натуралістичного спрямування, 4 еколого-натуралістичних центри на громадських засадах, 745 еколого-натуралістичних об’єднань і клубів, 414 загонів «зелених патрулів», 227 загонів «блакитних патрулів», 283 екологічні стежки, 159 екологічних дитячих агітколективів, 28 шкільних лісництв. Понад 46,5 тис. школярів області охоплено природоохоронною та еколого-натуралістичною роботою, 68 шкіл обрали для себе пріоритетним еколого-натуралістичне спрямування роботи.
З 1975 року беззмінно очолює заклад Віра Михайлівна Лабунська – заслужений працівник освіти України, відмінник освіти України. Її порядність, вихованість, компетентність та професійність у своїй справі підкорює з перших хвилин спілкування.
В Центрі працює гарний колектив, який має чимало планів на майбутнє. Тож побажаємо їм довгих років існування та процвітання в такій потрібній праці, як виховання учнів та молоді любові до навколишнього середовища.

Житомирському обласному центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді - 60, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...