• Головна
  • Зупинено видачу погоджень на видобуток бурштину
16:36, 20 липня 2015 р.

Зупинено видачу погоджень на видобуток бурштину

Міністерство екології та природних ресурсів України припиняє розгляд заяв на погодження щодо розвідки та видобутку бурштину.

 Продовжиться розгляд таких заяв лише після ухвалення відповідного закону та належного нормативного врегулювання питання видобутку бурштину в Україні.

 Крім того, всі погодження, видані у 2015 році, будуть відкликані. Про це на прес-конференції повідомила заступник міністра екології та природних ресурсів – керівник апарату Світлана Коломієць.

 «Враховуючи нещодавнє доручення Президента України Петра Порошенка щодо підвищення ефективності протидії незаконному видобутку та реалізації бурштину, а також  беручи до уваги рекомендації Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики й природокористування, бачу правильним утриматися від надання нових погоджень на час розробки прозорого механізму регулювання діяльності з видобутку та реалізації бурштину», – зазначила заступник міністра.

 Світлана Коломієць підкреслила, що видобуток бурштину є важливою і суттєвою складовою системи використання природних ресурсів України, однак сам процес видобутку ще слабо врегульований на законодавчому рівні: «Нам потрібний закон, який встановить правила на цьому ринку. Разом з тим, окрім комерційної складової розробки ділянок, законодавство повинно регулювати екологічний аспект. Так, наприклад, закони мають зобов’язувати ліцензіатів брати на себе відповідальність з рекультивації  територій, на яких розробка закінчена».

 Разом з тим, Міністерство екології та природних ресурсів підтримує курс на дерегуляцію та виступає за максимальне сприяння бізнесу в отриманні необхідних дозволів та погоджень і зазначає, що створення відповідної нормативної бази повинно полегшити процедуру погодження документів для компаній, які бажають працювати законно.

Нагадаємо, що минулого тижня на Житомирщині було затримано семеро чоловіків, які займались незаконним видобутком бурштину.

Відзначимо, що при цьому за 15 кг бурштину на «чорному ринку» дають 100 тис грн, а в міліції - три роки тюрми

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #бурштин #видобуток
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...