• Головна
  • За спалювання листя і сміття житомирян будуть штрафувати
10:00, 3 листопада 2011 р.

За спалювання листя і сміття житомирян будуть штрафувати

Спалювання рослинності або її залишків та опалого листя без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища, зазначає стаття 77-1 Адміністративного Кодексу України, є серйозним порушенням і тягне за собою конкретну відповідальність у вигляді штрафу для громадян у розмірі від 170 до 340 грн. та для посадових осіб - від 850 до 1190 грн.

Якщо штраф не заплачено протягом 15 діб, його розмір подвоюється.

Крім того, згідно із "Правилами благоустрою, забезпечення чистоти, порядку і дотримання тиші у м. Житомирі", затвердженими сесією міськради 23 грудня 2009 року, спалювання на території міста листя, гілок, відходів виробництва, а також спалювання сміття в контейнерах, урнах та у дворах підпадає під статтю 152 Адміністративного Кодексу, штрафи якою передбачені для фізичних осіб від 340 до 1360 грн., для юридичних осіб - від 850 до 1760 грн.

Спалювання листя шкідливе для здоров’я. При згоранні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється біля 9 кг мікрочастинок диму. До їх складу входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук, – повідомили Житомир.info у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області

В тліючому без доступу кисню листі (тобто коли листя лежить в кучі) виділяється бензопірен, що здатний викликати у людини ракові захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

Сміття необхідно вивозити за межі міста саме восени, щоб листя не залишалося на землі і шкідливі елементи не потрапляли з нього в грунт. З цієї ж причини листя недопустимо використовувати для виготовлення компостів під городину.

Сьогодні у місті вистачає машин, котрі всмоктують листя, якщо його зібрати до купи і розмістити, скажімо, обабіч доріг під бордюрами.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...