• У Коростишеві відбувся всеукраїнський шаховий турнір пам'яті Миколи Анфьорова
10:12, 21 липня 2015 р.

У Коростишеві відбувся всеукраїнський шаховий турнір пам'яті Миколи Анфьорова

Вже дев'ять років поспіль, у Коростишівському шаховому клубі, збираються шахісти з різних куточків України, аби згадати чудову людину, доброго сина, справжнього товариша - Миколу Анфьорова, що загинув виконуючи свій громадський обов'язок.

На Всеукраїнський шаховий турнір пам'яті Миколи Анфьорова, цього року завітало 74 шахіста: з Києва, Житомира, Вінниці, Фастова, Білої Церкви, Бердичева, Чуднова, Луцька, Южного та Малина.

Змагалися учасники - у п'ятьох турнірах, що проходили за швейцарською системою у 7 турів. Контроль часу - по 30 хвилин кожному учаснику.

У турнірі "А" змагалося 20 шахістів, з них - 4 майстра спорту, 8 кандидатів у майстри спорту, 7 першорозрядників та 1 другорозрядник.

У цікавій боротьбі, набравши 6,5 очок з 7 можливих, І місце завоював рейтинг-фаворит турніру, майстер спорту (рейтинг 2462) - Випханюк Ігор (Житомир). ІІ та ІІІ місце розділили між собою учасники, що набрали по 5 очок - кандидат у майстри спорту (рейтинг 2321), Кравченко Леонід (Коростишів) та кандидат у майстри спорту (рейтинг 2134), Зосимович Денис (Житомир). За додатковими показниками на ІІ місці опинився Леонід, а ІІІ місце посів Денис.

Кращий результат серед ветеранів показав міжнародний майстер (рейтинг 2318) - Ревуцький Володимир (Житомир), його результат - 4 очка.

Кращий результат ( 3 очка) серед жінок у першорозрядниці (рейтинг 1938) Тіторенко Ольги (Житомир).

Кращий результат (3,5 очка) серед юнаків у першорозрядника (рейтинг 2039 ) Рзаєва Руслана (Коростишів).

У турнірі "В" грало 10 шахістів, з них - 6 першорозрядників та 4 другорозрядника.

У даному турнірі сенсацій теж не відбулося і перші два місця посіли учасники, що від початку були фаворитами змагань. Отже, І місце завоював першорозрядник - Осадчук Дмитро (Малин), який показав результат 6,5 очок з 7 можливих. Відставши на 1,5 очка від Дмитра, тобто набравши 5 очок, ІІ місце виборов першорозрядник - Новіцький Ярослав (Житомир). На ІІІ місці опинився першорозрядник Вікарчук Андрій (Чуднів). Результат Андрія 4,5 очка.

Кращий результат серед дівчат (3,5 очка) показала представниця Коростишева - Проценко Ксенія.

Також спецпризом (всі спецпризи надані громадською організацією Народний Щит) нагороджена учасниця, що також набрала 3,5 очка - Кулага Даріна (Житомир).

У турнірі "С" грало 9 шахістів, з них - 2 першорозрядника, 4 другорозрядника, 3 третьорозрядника та 1 четверторозрядник.

Найбільш запеклою виявилися боротьба у даному турнірі, адже 2 учасника, що лідирували від початку змагань змінювали своє розташування у турнірній таблиці майже після кожного туру і до останнього не було відомо, як же саме вони розподілять між собою місця.

І сходинку турнірної таблиці, а також кращий результат серед дівчат продемонструвала першорозрядниця - Пампуха Олександра (Житомир). Олександра показала результат 6 очок з 7.

Оскільки перше місце у даному турнірі зайняла дівчинка, то далі хлопці там розподілили між собою місця:
І місце серед юнаків, з результатом теж 6 очок, зайняв другорозрядник Басистий Іван (Житомир).
ІІ місце серед юнаків - у першорозрядника Приборецького Максима (Коростишів). Його результат 5 очок.
ІІІ місце серед юнаків - у другорозрядника Цегельника Віталія (Бердичів). Віталій показав результат 4,5 очка з 7 можливих.

У турнірі "D" грало 20 шахістів, з них - 3 першорозрядника, 5 другорозрядників, 10 третьорозрядників та 2 четверторозрядника.

Даний турнір був найбільш масовим, проте не менш цікавим. Юні шахісти демонстрували справжні бійцівські якості та витривалість.

У даному турнірі, не програвши жодної партії, з результатом 6,5 очок, І місце виборов першорозрядник - Мельник Роман (Южне, Одеська область). Єдиний учасник, що зміг зіграти з Романом у нічию зайняв ІІ місце. Ним виявився представник Коростишева - другорозрядник Яременко Андрій. Результат Андрія 5,5 очок. Набравши по 4,5 очка, троє учасників розділили між собою ІІІ - V місце.

За додатковими показниками:
ІІІ сходинку турнірної таблиці посів гість з Борисполю - першорозрядник Трушко Андрій.
ІV місце і відповідно кращий результат серед дівчат у першорозрядниці  - Герасимчук Юлії (Коростишів).

У турнірі "E" грало 15 шахістів, з них - 1 другорозрядник, 6 третьорозрядників та 8 четверторозрядників.

У турнірі наймолодших учасників, з абсолютним результат 7 очок з 7 можливих, І місце завоював третьорозрядник - Кучер Костянтин (Луцьк). ІІ та ІІІ місця поділили між собою два учасника, що відстали від переможця змагань на 2 очки, тобто показали результат 5 очок. За додатковими показниками ІІ місце виборов третьрозрядник - Поліщук Іван (Біла Церква), а ІІІ місце - Копетчук Іван (Житомир).

V місце теж у представника Коростишева, другорозрядника - Радченка Богдана (нагороджений спец.призом).
Крім Богдана, спеціальні призи одержали ще 2 учасника. А саме, Іващенко Ярослав (Чуднів) та Корнійчук Федір (Житомир). Результати хлопців, по 4 очки.

Кращий результат серед дівчаток показала третьорозрядниця - Мельник Олена (Южне, Одеська обл.). Олена набрала 3,5 очка.

Також спеціальними призами нагороджені: другорозрядник Шапіро Арсеній (Київ), третьорозрядник Яворський Артем (Вінниця) та третьорозрядник Бойко Максим (Чуднів). Хлопці набрали у змаганнях по 4 очка.

Переможці та призери всіх змагань нагороджені медалями, дипломами та грошовими призами. Учасники, що посіли І місця нагороджені також кубками. Всі учасники турнірів отримали солодощі.

Від імені федерації шахів міста Коростишева оголошуємо щиру подяку всім тих хто надав допомогу у проведенні змагань.

#Коростишів #шаховий клуб #всеукраїнський шаховий турнір пам'яті Миколи Анфьорова