• Головна
  • В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет
11:00, 3 листопада 2011 р.

В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет

З 28 жовтня жителі міста та 5-ти сіл Олевського району, які отримали комп’ютери завдяки програмі «Бібліоміст», можуть безкоштовно користуватися вільним доступом до всесвітньої мережі Інтернет. Це гарна новина не лише для учнів шкіл та студентів, а й для всіх мешканців, тому всі бажаючі тепер зможуть користуватися новими бібліотечними послугами.  Це стало можливим завдяки проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використання вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст».
Цей проекту покликаний перетворити бібліотеки на сучасні громадські центри та підвищити роль бібліотек в українському суспільстві. Завдяки програмі Олевська центральна районна бібліотека та центральна районна бібліотека для дітей, бібліотеки сіл: Зубковичі, Зольня, Лопатичі, Жубровичі, Камянка отримали 15 сучасних комп’ютерів, оснащеними веб-камерами, навушниками з мікрофоном, чотири сканери, чотири принтери, ліцензоване програмне забезпечення корпорації Майкрософт. Жителі району отримали змогу безкоштовно користуватися мережею Інтернет, а бібліотечні працівники – безкоштовно пройти навчання у обласному тренінговому центрі, який створено в обласній науковій бібліотеці ім. О.Ольжича.
Відкриття Інтернет-центру – це спільна робота програми «Бібліоміст» в особі пані Меган Унангст, Ковтонюка Анатолія Васильовича, регіонального представника програми «Бібліоміст» в Житомирській області та місцевої влади, зокрема Дяченка Андрія Васильовича, голови Олевської райдержадміністрації та Харченка Миколи Андрійовича, голови районної ради.
Для реалізації проекту одного бажання бібліотекарів замало. Тільки шляхом співпраці можна створити конкурентно спроможний заклад. Необхідні спільні зусилля бібліотеки – влади - громадськості. Однією з вимог програми було створення відповідної матеріально-технічної бази бібліотеки. Все це стало можливим за підтримки керівництва району, які виступили гарантами у вирішенні цього питання.
В рамках підготовки до впровадження проекту за підтримки голів сільських та селищних рад переможців проекту проведено перетворення бібліотек в теплі затишні кімнати з сучасним ремонтом, новими меблями, модернізованою системою опалення, освітлення та охорони. Сільські ради взяли на себе оплату за підключення до всесвітньої мережі та щомісячну абонентську плату.
Наприкінці урочистого відкриття працівники бібліотеки презентували одну з послуг Інтернету — скайп-звязок. Ця послуга в бібліотеці безкоштовна, кожен із жителів міста може, завітавши до біблотеки, зможе поспілкуватися зі своїми рідними та близькими при умові, що у них теж є доступ до інтернету. Щоб продемонструвати цю послуги, звязалися із обласним тренінговим ценром.
Зростання кількості доступних електронних ресурсів позитивно позначиться на добробуті жителів району і бібліотеки поступово перетворяться на центри, де всі бажаючі не тільки зможуть читати цікаві книги, але знаходити ще більше інформації за допомогою Інтернету.

В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет, фото-1
В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет, фото-2
В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет, фото-3
В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет, фото-4
В бібліотеки Олевського району прийшов інтернет, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...