• Головна
  • На Житомирщині нараховується 146 об’єктів підвищеної небезпеки
12:02, 1 серпня 2015 р.

На Житомирщині нараховується 146 об’єктів підвищеної небезпеки

На території Житомирщини нараховується 146 об’єктів підвищеної небезпеки (ОПН), які відповідно до Кодексу цивільного захисту України, підлягають облаштуванню системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення. Адже при виникненні НС на таких об’єктах створюється загроза життю і здоров’ю людей та заподіяння значних збитків.

Який стан справ із запровадженням таких систем на об’єктах підвищеної небезпеки – це питання розглядалося 31 липня на засіданні обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

За останньою інформацією на 101-му об’єкті підвищеної небезпеки, що становить 69 % від усіх існуючих, розроблена проектна документація на влаштування систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення. На 27 з них Системи вже змонтовані, 15 з яких прийнято в експлуатацію.

На окремих об’єктах, навіть за наявності проектної документації, не проводяться монтажні роботи з влаштування Систем. А на кількох хімічно-небезпечних об’єктах комунальної власності, серед яких і 2 водоканали, питання влаштування Систем раннього виявлення надзвичайних ситуацій взагалі не вирішуються.

На незадовільному рівні залишається робота по впровадженню Систем на 16-х об’єктах підвищеної небезпеки в області. Вони розташовані у Володарсько-Волинському, Коростишівському, Любарському та Ружинському районах.

- У другому кварталі поточного року проведені перевірки зазначених об’єктів, – доповів начальник відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Управління ДСНС України у Житомирській області Олександр Молодковець. – За результатами перевірок встановлено, що 16 об’єктів припинили господарську діяльність, 6 підприємств за результатами повторної ідентифікації визначені такими, що не належать до об’єктів підвищеної небезпеки. Керівникам діючих підприємств, що відносяться до категорії об’єктів підвищеної небезпеки, вручені приписи для усунення виявлених порушень, у яких запропоновано виконання вимог щодо облаштування системи раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення людей у випадку їх виникнення.

Також Олександр Ігорович повідомив, що за порушення у сфері пожежної безпеки, виявлених під час перевірок, до адміністративної відповідальності притягнуто 83 посадові особи.

У свою чергу голова комісії – перший заступник голови Житомирської облдержадміністрації Геннадій Дмитренко запропонував протягом найближчого часу запросити на нараду представників міліції, прокуратури та СБУ і зобов’язати керівників проблемних підприємств виконувати надані вказівки стосовно цивільного захисту населення. Адже, якщо керівники підприємств, де не розроблено проектно-кошторисну документацію, або на яких системи раннього оповіщення не функціонують, і надалі будуть демонструвати свою бездіяльність, то постраждають люди, які там працюють.

Рішенням комісії запропоновано упродовж двох наступних місяців зазначене питання розглянути на місцевих комісіях з питань ТЕБ та НС із залученням керівників об’єктів, які підлягають обладнанню автоматизованими системами раннього виявлення надзвичайних ситуацій та оповіщення населення у разі їх виникнення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #об’єкти підвищеної небезпеки #рятувальники
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...