13:32, 10 листопада 2011 р.

Вирішувати за участю громади

Ознайомившись з одним  із питань, розглянутих на засіданні виконкому міської ради 2 листопада («Новини Олевська» № 44 від 4.11.11) –  про перейменування вулиць – вважаю за необхідне висловити власні міркування з цього приводу.
Одразу ж після здобуття Україною незалежності розпочалося масове перейменування об’єктів – вулиць, площ, парків, станцій метро тощо. Основна їх маса припадає на 1992 рік.
На виконання указу Президента Віктора Ющенка «Про вшанування 75-річниці пам’яті жертв Голодомору», який передбачає перейменування вулиць, площ, що носять імена людей, які організовували Голодомор і політичні репресії, 2 листопада на засіданні виконкому міськради депутати ВО «Свобода» запропонували свій список вулиць, які варто перейменувати в міста, це вулиці Постишева, Кірова, Косіора, Петровського. Перейменування вулиць міста завжди створює нікому не потрібну плутанину і додаткові незручності.
Є така хвороба, яку в народі називають лихоманкою. Є й ліки, якими можна цю хворобу вилікувати. Але якщо люди захворіли на політичну лихоманку, то ліки навряд чи допоможуть. Так, приміром, деяким олевським  представникам політичних організацій захотілось змінити назви чотирьох міських вулиць. Звичайно, з ідеологічних причин.
Це ще один приклад, коли думка олевчан не враховується при ухваленні серйозних рішень, і коли мешканців не сповіщають про це. Так, і в даному випадку питання обговорювалося, але громадських слухань не було!  
Невже в місті немає інших більш нагальних проблем, які потребують негайного їх вирішення? Невже городяни не мають права на вирішення долі назв вулиць, на яких вони мешкають і які люблять?
На жаль, через необ’єктивність та непередбачуваність дій окремих  чиновників знищується історія попередніх поколінь, пам’ятники цілої епохи. Непростимо бути байдужим до поколінь людей, які на своїх плечах внесли вагомий вклад у становлення і розвиток нашої країни.
Не будемо заперечувати загальновизнаному правилу: перейменування вулиць має проводитися тільки з погодження громади та на підставі референдуму. Спробу перейменувати вулиці відчутна частина мешканців міста вважає (в ході спілкування) недоречною, так як сам факт призведе до ряду додаткових проблем для підприємств, організацій, закладів і жителів.
Через це незайвим, здається, було б почути думку з цього приводу і жителів району. Наприклад, запитаймо у сьогоднішніх школяриків, що вони знають про Постишева, Косіора, Кірова. Хоча, поряд з цим, мабуть, не дуже багато вони скажуть і про гетьманів України, славних козацьких отаманів, О. Телігу, про наших земляків-сподвижників.
Не забуваймо, що назви вулиць - це наша історія, історичні події і люди, котрі брали в них участь. В історії, як і в житті людини, є позитивне й негативне. Отож, про те й про інше повинні знати підростаючі покоління. Не потрібно ошукувати самих себе - треба сприймати історію такою, якою вона є.  
Мабуть, з цією метою у Фінляндії споруджують пам'ятник Леніну. Щоб люди знали. Щоб пам'ятали і робили висновки, не повторювали помилок минулого.
Можна перейменовувати, забороняти, але з пам’яті людей не викинути ні почуття солідарності трудящих, ні подвиги героїв , які захищали Вітчизну від ворога, ентузіастів, котрі будували міста, споруджували шахти, заводи та фабрики.
Звичайно, є вулиці, що мають нейтральні назви. Їх можна назвати іменами українських героїв, патріотів, але не тими, які викликають неоднозначне ставлення. Безперечно, це потрібно робити виважено.
Перейменування вулиць не зробить їх чистішими, освітленими, з гарними тротуарами. Іще одне: напевно, найкращий варіант – будувати нові вулиці й називати їх іменами кращих людей України і Олевщини, визнаних патріотів.

Варвара Харченко

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...