• Головна
  • У Житомирі на «Житньому» кавуни пройшли перевірку на нітрати, а от понад 200 кг динь не дійдуть до столу
Перевірка
16:45, 6 серпня 2015 р.

У Житомирі на «Житньому» кавуни пройшли перевірку на нітрати, а от понад 200 кг динь не дійдуть до столу

Перевірка

Традиційно сезон масового споживання баштанних культур припадає на серпень–місяць. У цей час продовольчі ринки та інші місця торгівлі рясніють соковитими динями та кавунами. Завдяки своїм смаковим та корисним властивостям, баштанні культури завжди користуються попитом

 Проте, як і інші овочі та фрукти, вирощені в умовах інтенсивного ведення сільського господарства, баштанні культури можуть бути не лише смачними і корисними, а й шкідливими для здоров’я. Тож природно, що майже всіх покупців цікавить питання: чи містять баштанні культури надлишкову кількість нітратів і, чи безпечно їх споживати?

Переважна більшість баштанних культур реалізується на ринках. Здійснення контролю за якістю продукції, що реалізується на ринках, відповідно до Закону України «Про безпечність і якість продуктів харчування»  покладено на Державну ветеринарну та фітосанітарну службу. Крім того, сучасна законодавча база щодо ведення бізнесу та здійснення контролю за об’єктами торгівлі (як об’єктів незначного ступеню ризику),  передбачає планові обстеження спеціалістами Держсанепідслужби не частіше 1 разу на 5 років. Таким чином, Держсанепідслужба практично не має законних підстав для перевірки об’єктів торгівлі, що здійснюють реалізацію баштанних культур. Тому, купуючи, на ринках дині та кавуни покупці мають бути максимально уважними.

З метою придбання якісної та безпечної продукції, спеціалісти Держсанепідслужби  наполегливо рекомендують покупцям цікавитися результатами лабораторних досліджень щодо вмісту в баштанних культурах нітратів, залишків пестицидів тощо. У продавців обов’язково повинні бути документи, що засвідчують якість та безпечність партії товару.

На ринках дослідження баштанних культур на вміст нітратів, залишкових кількостей отрутохімікатів тощо здійснюється лабораторіями ветеринарно-санітарної експертизи. Результати лабораторних досліджень проб кавунів та динь,  що здійснювалися лабораторією ветеринарно-санітарної експертизи № 1 на ринку «Житній» у період з 10.07.2015 р. по 04.08.2015 р., свідчать що вміст нітратів  у  кавунах не перевищував гігієнічних нормативів. А от 15 % досліджених проб динь не відповідали гігієнічним вимогам: вміст нітратів  перевищував допустимі значення в 1,3-1,8 рази. За результатами проведених досліджень до реалізації було не допущено 222 кг динь.

Небезпека споживання продуктів харчування із завищеним вмістом нітратів полягає у тому, що нітрати під впливом кишкової мікрофлори відновлюються до нітритів, які призводять до розвитку гіпоксії та загальної інтоксикації. Встановлено, що нітрити в організмі людини можуть утворювати нітрозаміни, яким властива канцерогенна дія. Останні характеризуються широким спектром токсичної дії і можуть викликати пухлини різної локалізації. Тому ВООЗ рекомендує обмежити вплив нітратів на населення до мінімального рівня.

Важливо знати, що допустима добова доза нітратів становить 5 мг на 1 кг маси тіла. Тож, маючи інформацію про вміст нітратів у продуктах харчування, можна розрахувати і масу порції для споживання.

Варто звернути увагу і на те, що баштанні культури можуть піддаватися і бактеріальному забрудненню. Тому перед вживанням кавунів і динь їх потрібно ретельно мити. До речі, не бажано купувати розрізаний кавун або диню з метою уникнення бактеріального забруднення продукту.

Прості поради гігієністів стануть у нагоді покупцям баштанних культур:

  • купуйте кавуни та дині лише в місцях офіційної торгівлі, уникайте стихійних ринків;
  • для придбання безпечної продукції поцікавтеся у продавця документами про їх безпеку та якість;
  • не купуйте пошкоджену та розрізану продукцію;
  • перед споживанням ретельно мийте кавуни та дині під проточною водою;
  • зберігайте дині та кавуни в холодильнику.

Піклуйтеся про власне здоров’я та здоров’я своїх близьких!

        Будьте завжди впевнені у якості продукції, що споживаєте.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #Житній #кавуни #дині #нітрати #перевірка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...