• Головна
  • Півроку Закону України «Про доступ до публічної інформації»
14:15, 11 листопада 2011 р.

Півроку Закону України «Про доступ до публічної інформації»

09 листопада 2011 року минуло півроку з дня набуття чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації». Цей закон надав органам державної влади можливість стати більш публічними та відкритішими до громадян. Чи користуються вони цією можливістю і яких заходів на виконання указу президента щодо забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації було вжито вирішили перевірити активісти ЖОО ВМГО «Демократичний Альянс».
Саме в цей день демальянсівці почали кампанію з контролю готовності до доступу. Першим етапом цієї кампанії стала розсилка запитів на інформацію головам всіх райдержадміністрацій, мерам міст та губернатору Житомирської області. Зокрема в запитах уточнюється інформація, про вжиті заходи, проведення навчання персоналу, затвердження відповідних інструкцій та положень, а також запитуються копії документів, що повинні були створенні у відповідності до закону та на виконання указу президента.
Даний моніторинг не є поодиноким та спонтанним, адже представники ДемАльянсу виконують системну роботу, щодо методичної підтримки та контролю впровадження в дію закону про доступ впродовж всього періоду його чинності.
«В перший місяць дії закону всі вищеперераховані адресати отримали пакет документів (інструкції, положення та рекомендації) щодо впровадження в дію закону, які можна було затвердити і використовував, але лише від 2-х органів ми отримали зворотню відповідь зі словами вдячності за допомогу», - повідомляє координатор громадського об’єднання «За відкритий доступ» в Житомирські області Дмитро Ткачук.
Організатори також повідомляють, що попередні дослідження готовності органів до влади свідчили про значну кількість недоліків в системі забезпечення доступу до публічної інформації.
Результати ж даного моніторингу будуть оприлюднені найближчим часом після отримання відповідей, на підготовку яких чиновникам згідно ст.. 20 Закону «Про доступ до публічної інформації» відведено 5 робочих днів з дня отримання запиту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині лікарі обстежують та надають допомогу 11 школярам, які, ймовірно, скуштували «солодощі» з побутовою хімією
ПРИГОДИ
ТОП-5 місць для відпочинку взимку на Житомирщині
ТУРИЗМ
За незаконну порубку 157 дерев правопорушникам на Житомирщині доведеться сплатити понад 600 тис. гривень
ЕКОЛОГІЧНА ІНСПЕКЦІЯ
У Житомирі вже вп’яте за місяць «заміновують» торгові центри: чи виявили фахівці вибухонебезпечні предмети?
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...