• Головна
  • Півроку Закону України «Про доступ до публічної інформації»
14:15, 11 листопада 2011 р.

Півроку Закону України «Про доступ до публічної інформації»

09 листопада 2011 року минуло півроку з дня набуття чинності Закону України «Про доступ до публічної інформації». Цей закон надав органам державної влади можливість стати більш публічними та відкритішими до громадян. Чи користуються вони цією можливістю і яких заходів на виконання указу президента щодо забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації було вжито вирішили перевірити активісти ЖОО ВМГО «Демократичний Альянс».
Саме в цей день демальянсівці почали кампанію з контролю готовності до доступу. Першим етапом цієї кампанії стала розсилка запитів на інформацію головам всіх райдержадміністрацій, мерам міст та губернатору Житомирської області. Зокрема в запитах уточнюється інформація, про вжиті заходи, проведення навчання персоналу, затвердження відповідних інструкцій та положень, а також запитуються копії документів, що повинні були створенні у відповідності до закону та на виконання указу президента.
Даний моніторинг не є поодиноким та спонтанним, адже представники ДемАльянсу виконують системну роботу, щодо методичної підтримки та контролю впровадження в дію закону про доступ впродовж всього періоду його чинності.
«В перший місяць дії закону всі вищеперераховані адресати отримали пакет документів (інструкції, положення та рекомендації) щодо впровадження в дію закону, які можна було затвердити і використовував, але лише від 2-х органів ми отримали зворотню відповідь зі словами вдячності за допомогу», - повідомляє координатор громадського об’єднання «За відкритий доступ» в Житомирські області Дмитро Ткачук.
Організатори також повідомляють, що попередні дослідження готовності органів до влади свідчили про значну кількість недоліків в системі забезпечення доступу до публічної інформації.
Результати ж даного моніторингу будуть оприлюднені найближчим часом після отримання відповідей, на підготовку яких чиновникам згідно ст.. 20 Закону «Про доступ до публічної інформації» відведено 5 робочих днів з дня отримання запиту.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...