• Головна
  • У Хмелівці зводитиметься гребля
09:44, 14 листопада 2011 р.

У Хмелівці зводитиметься гребля

Відповідно до Енергетичної стратегії України, в рамках Програми підвищення енергоефективності Житомирської області та програми відновлення об’єктів малої гідроенергетики Житомирська обласна адміністрація під час проведення інвестиційного форуму „Житомирщина інвестиційна” підписала Меморандум про співпрацю з компанією „Укртрансрейл”.
Спеціалісти товариства, вивчивши ситуацію по гідроспорудах області, провели дослідження потенціалу річок та визначили перспективні місця для будівництва малих гідроелектростанцій (МГЕС). Дослідження велись і по річці Уборть: спорудження МГЕС в районі с.Хмелівка визнано доцільним.
На початку 90-х років на р.Уборть в с.Хмелівка було розроблено проект та почато будівництво греблі з метою створення водосховища та підняття  рівня води у річці. Згодом будівництво греблі було припинено.
Нову греблю заплановано спорудити на місці недобудованої. Берегі круті, складені зі скельних порід, дно положисте на скельній основі. Робота МГЕС буде здійснюватися за рахунок природного притоку води. Проектний об’єкт суттєво не змінить гідрологічного режиму річки, МГЕС має працювати на наявному стоці ріки згідно із затвердженим режимом водокористування.
Що стосується компонентів середовища, зокрема, геологічного, повітряного, техногенного і соціального, ґрунтів, рослинного і тваринного світу – то з їх характеристик, як свідчить висновок, негативний вплив відсутній. А позитивним фактором у взаємодії споруди з водним середовищем буде аерація водного потоку.
9 листопада після активного обговорення  було підписано протокол про наміри між головою Олевської райдержадміністрації Андрієм Дяченком та головою ТОВ „Укртрансрейл” Ельбрусом Абдуллаєвим. В цьому документі обумовлено взаємні обов’язки сторін. ТОВ „Укртрансрейл” розроблятиме проект землеустрою щодо відведення  земельної ділянки в оренду під будівництво МГЕС, готуватиме необхідні проектні документи, розроблятиме схеми благоустрою прилеглої території.
Керуватиме проектом заступник директора з питань розвитку Анатолій Володимирович Поліщук.
„Проект будівництва МГЕС є довгостроковим, а його реалізація в створі р.Уборть с.Хмелівка матиме позитивний ефект, - розповідає АндрійВасильович,- мова йде про додаткові надходження від експлуатації МГЕС в бюджет району. Територія, що буде відведена, зазнає змін, облагородиться, розвинеться її інфраструктура, а жителів району буде забезпечено новими робочими місцями.”
З втіленням проекту в життя підвищиться і рівень енергозабезпеченності регіону.
З боку райдержадміністрації інвестору буде надано методичну допомогу в розробці проекту землеустрою та технічних умов, відведено земельну ділянку.
Застосування енергозберігаючих технологій в районі стимулюватиме та створюватиме сприятливі умови для розвитку інших галузей, в т.ч. тваринництва.
„Це важкий процес, але підходимо до першого етапу проекту  свідомо та діємо виключно в рамках чинного законодавства”, - зазначає голова райдержадміністрації.
Підписаний протокол про наміри дає всі підстави сподіватися на позитив у плані покращання соціального середовища – надійності електропостачання населення.

У Хмелівці зводитиметься гребля, фото-1
У Хмелівці зводитиметься гребля, фото-2
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...