• Головна
  • У Житомирі презентували доступність інфраструктури залізничного вокзалу для маломобільних пасажирів
Презентація
13:15, 13 серпня 2015 р.

У Житомирі презентували доступність інфраструктури залізничного вокзалу для маломобільних пасажирів

Презентація
За участю уповноваженого Президента України з прав людей з інвалідністю Валерія Сушкевича, заступника директора Департаменту безпеки Міністерства інфраструктури України В`ячеслава Дідковського, представників міської та обласної влад, громадськості міста та ЗМІ у Житомирі  відбулося відкриття «Станції доступності» для маломобільних груп населення.
 
Не секрет, що однією з основних проблем залізничних перевезень є непристосованість об’єктів залізниці для маломобільних пасажирів, їх переміщення і безпосередньої посадки до вагону.
 
В рамках співпраці Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю "Молодь. Жінка. Сім'я",  Департаменту  безпеки Міністерства інфраструктури та «Укрзалізниці» в  Житомирі були проведені заходи із забезпечення доступності залізничної станції для людей з обмеженими фізичними можливостями. Фінансові витрати за переобладнання об’єкту взяла на себе «Укрзалізниця», загальна вартість робіт – 62 тис. грн. Про це інформує управління по зв’язках з громадськістю міської ради.
 
12 серпня 2015 року  відбулася презентація доступності інфраструктури залізничного вокзалу в м. Житомирі  для людей з обмеженими фізичними можливостями. Так на залізничній станції з’явилися пандуси, спеціалізована туалетна та душова кімнати, засоби навігації для маломобільних груп населення, інформаційне табло з  написами 14 шрифтом та відповідним інтервалом. В туалетній та душевій кімнаті присутні поручні, м’яка кушетка та кнопка виклику. Пониження бортового каменю сприятиме  зручному підходу  маломобільних груп населення до колій. В місцях паркування для автомобілів людей з інвалідністю нанесено дорожню розмітку, визначено місця для стоянки та встановлено відповідний знак. Заходи здійснювалися у відповідності до державних будівельних норм.
 
«Зроблена робота заслуговує на високу оцінку. Досвіду немає, головне – бажання робити те, що буде зручним для всіх.  Щойно були збудовані пандуси - люди з дизеля  йшли не по сходах, а пандусами. Приємно усвідомлювати, що ця робота потрібна громаді міста», - говорить голова Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю "Молодь. Жінка. Сім'я", депутат міської ради Неля Ковалюк, яка є  представником Національної асамблеї інвалідів. Вона відмітила, що, на жаль, залишається не вирішеною проблема доступності безпосередньо до вагонів: «Звичайно, хотілося б щоб в ідеалі був доступний вагон, піднятий перон, але перший етап зроблено, і це суттєво».
 
«Дуже важливо, що людина з обмеженими можливостями під’їде до східців вокзалу, не буде просити у когось допомоги і відчувати себе приниженою, -  зазначає Валерій Сушкевич. - Важливо  для тих, хто сьогодні потребує забезпечення прав: людей з інвалідністю, воїнів АТО, які повертаються пораненими та яким  потрібно поїхати на протезування до Києва. А ще важливо, щоб рідний Житомир  був доступним для  поранених  захисників-героїв».

Також він повідомив, що  на наступному тижні  українська делегація звітуватиме у Женеві на спеціальному комітеті перед ООН щодо виконання Конвенції про права інвалідів. «Небагато про що є звітувати. Проблемні ситуації по невиконанню Конвенції суттєві. Але важливо, що кроки всередині країни є. Житомирщина зробила свій залізничний вокзал одним з найкращих в Україні».
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомир #залізнична станція #інваліди #пасажири #доступність #пандуси
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Кілька місяців поспіль боровся за власне життя після тяжкого поранення під Бахмутом: на Житомирщині попрощалися з Героєм
ВІЙНА
У Коростені провели перші операції на хребті за допомогою сучасного рентген апарату С-дуга
ЖИТТЄВА ІСТОРІЯ
На Житомирщині завершилась реорганізація обласної служби зайнятості
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
На Житомирщині з працівниками одного з підприємств говорили про переваги задекларованої праці
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖПРАЦІ
Оголошення
live comments feed...