09:41, 17 листопада 2011 р.

Справа принципу

24 жовтня після закінчення 7 сесії міської ради Володимир Дебой підтвердив своє давнє бажання купити для свого користування нове авто за 600 000 грн., пізніше наголосивши, що це є його принципова позиція. Виправдовував він це передусім економічною неефективністю користування його нинішнім автомобілем Skoda Octavia, що орендується у Житомирській ОДА за 1 гривню.
Аби дізнатись, яку суму мер витрачає на автомобіль, Демократичний Альянс надіслав Запит на інформацію, згідно Закону України «Про доступ до публічної інформації», в якому запитувалась «інформація та копії документів, що її підтверджує, щодо суми витрачених коштів на оренду, утримання, обслуговування, ремонту службового автомобіля В. М. Дебоя з моменту обрання його на посаду міського голови. Також для порівняння запитувалась аналогічна інформація і про В. Т. Шелудченко.»
Хто слідкує за заявами міського голови, знає, що він не приховує свою ненависть до цього Закону, який має на меті робити дії влади якомога прозорішими.
Демократичний Альянс з порушенням термінів таки отримав відповідь. «Звичайно, не без вихилясів – замість копій документів, витягів з них, бачимо лишень видерті зі стелі цифри (див. зобр – авт.)» – коментує член правління Демократичного Альянсу Іван Фурлет.
Як бачимо, згідно відповіді влади, Віра Тимофіївна в середньому за 1 рік на старенькому Ford Focus та древньому Mercedes-Benz наїздила по 81 500 грн., а Володимир Михайлович рівно за рік виконання своїх обов'язків – 88 000 грн.
Перед самим запитом ДемАльянсівці також поцікавились у автомобільних експертів скільки може коштувати обслуговування Skoda Octavia із 300 тис. км пробігу в рік, якщо щоденно проїжджати близько 100 км. За приблизними підрахунками така сума складає близько 70 000 грн.
Висновки щодо об’єктивності цифр залишимо читачам, але на питання скільки коштуватиме обслуговування нового позашляховика Toyota Highlander, вартістю до 600 000 грн., який бажає придбати мер, експерти назвали суму у 1,5 рази більшу – 100 000 грн.
Тобто, навіть якщо не враховувати здоровий глузд і керуватися лише логікою, то придбання нового автомобіля є ще більш економічно невиправданим.
Демократичний Альянс раніше вже закликав міського голову відмовитись від ідеї придбати такий невиправдано дорогий автомобіль. Дана позиції підкріплена непоодинокими заявами громадських обєднань та громадян міста.

Справа принципу, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...