• Головна
  • В Коростене школярі замість гарячого обіду будуть отримувати грошову компенсацію?
10:45, 17 листопада 2011 р.

В Коростене школярі замість гарячого обіду будуть отримувати грошову компенсацію?

16 листопада на зібранні у міськвиконкомі обговорювалась проблема харчування  школярів міста Коростеня. Справа у тому, що вже у грудні його може і не бути, а наші діти, замість  гарячого обіду будуть отримувати грошову компенсацію, у розмірі від 170 до 190 грн., залежно від віку.
На засіданні були присутні представники громадських організацій, відділу освіти, голови батьківських комітетів шкіл №2, №6 та міської гімназії.
Заступник міського голови Дзиґа Олександр Олексійович повідомив: «З Міністерства соціальної політики, очолюваного Тигіпком Сергієм Леонідовичем, прийшов лист, в якому зазначалося про відміну харчування для школярів і заміну його грошовою компенсацією».
Крім цього, не було ніяких пояснень відмови від безкоштовного харчування школярів на 2012 рік.
Мотивується це все тим, що не вистачає коштів у Міністерстві праці. Хоча дивно, що на компенсацію гроші є, а на харчування – ні.
Для Коростеня та району, компенсація – це навантаження на міський бюджет. Можна очікувати, що гроші до своїх отримувачів не надійдуть, адже вже зараз, з липня місяця, заборгованість по компенсаціям становить близько 2 млн. грн.
Олександр Олексійович зазначив: «Головне наше завдання – щоб у дітей було гаряче харчування в грудні».
У Коростені гаряче харчування одержують більше 7 тис. учнів. Третина сімей – малозабезпечені або неповні. Діти з таких родин можуть і не отримувати нормальне харчування вдома, дехто взагалі їсть лише в школі. А гарантії, що виділені кошти будуть  витрачені саме на дитину – немає.
Крім того, діти, котрим батьки будуть давати з собою гроші, йтимуть до магазинів, кіосків купувати чіпси, сухарики і т.п. Звичайно, що така їжа дітям не на користь. Як наслідок – загострення хвороб, послаблення імунітету. А наші діти й так ослаблені через аварію на ЧАЕС.
По Коростенському району налічується 2762 учня. Діє всього 38 шкіл, хоча населених пунктів – 104. От і виходить, що з 66 сіл дітей підвозять спеціальні автобуси (близько 900 чоловік) – о 8.00 до школи, а о 17.00 зі школи. Крім цього, діють 12 груп продовженого дня, де займаються 360 дітей. А тепер уявімо собі, як ці діти цілий день будуть без гарячого харчування? Це просто знущання.
Як зазначив Олександр Олексійович, поки що будуть надсилатися листи-звернення від ради старшокласників міста, учнівського активу, громадських організацій, батьківських комітетів віце-прем'єр-міністру, міністру соціальної політики Тигіпку С.Л, прем'єр-міністру України Азарову М.Я., голові Верховної Ради України Литвину В.М. та президенту України Януковичу В.Ф.
«Якщо на заклики влада не відреагує, то потрібно буде організовувати акції протесту під Кабінетом Міністрів», – заявив Олександр Олексійович.
От і маємо… Мало того, що по закону наші діти мають право на пільги, як потерпілі від ЧАЕС, що вони ослаблені і більшість із них хворі,  так тепер ще й можуть залишитися без гарячого харчування… Влада не перестає дивувати. На харчування однієї дитини виділялося 202 грн. в місяць – виходить, в бюджеті країни не вистачає коштів, а на грошову компенсацію – 170-190 грн. кошти є. Що ж, будемо чекати реакції на листи. Прийдеться відстоювати благо наших дітей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...