• Головна
  • У Житомирському районі правоохоронці розслідують підробку виборчої документації
15:04, 25 серпня 2015 р.

У Житомирському районі правоохоронці розслідують підробку виборчої документації

Слідчим відділом Житомирського РВ УМВС проводиться  досудове розслідування за фактом підробки одним з членів  дільничної виборчої комісії постанови щодо розподілу коштів між членами ДВК під час виборів 2014 року народних депутатів до Верховної Ради. Чоловікові офіційно оголошено про підозру у вчиненні правопорушення.

25 серпня 2015 року у селі Світин Житомирського району на виконання ухвали слідчого судді у межах кримінального провадження, розпочатого за статтями 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) та 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України за місце проживання 31-річного підозрюваного було проведено обшук. Про це повідомляє  УМВС України в Житомирській області.

Чоловік не з’являвся до слідчого для проведення необхідних слідчих дій у ході досудового розслідування, тому його було доставлено до Житомирського РВ під приводом. Наразі він дає свідчення.

- Міліцією проводиться масштабна робота щодо перевірки та виявлення фактів зловживань під час перебігу виборчих кампаній 2014 року. Це тривалий процес, який потребує системного підходу. У нас немає недоторканих з «дипломатичним» статусом, - наголосив начальник УМВС України в Житомирській області Валерій Рудик. – Напередодні старту виборів 2015 року депутатів до обласних та місцевих рад, мерів хочу застерегти усіх учасників виборчого процесу від можливих спокус та вчинення фальсифікацій.

Будь-який тиск з боку зацікавлених сторін: чи то родичі, чи представники будь-яких політичних сил буде розцінюватись як намагання втрутитись у роботу правоохоронних органів та перешкоджання проведенню об’єктивного розслідування, також зазначив Валерій Рудик.

Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, а також їх використання (ч. 1, 4 ст. 358) відповідно до Кримінального кодексу можуть каратись від накладення значних сум штрафів, піврічного арешту до обмеження волі на термін до 2 років.

За привласнення, розтрату майна або заволодіння ним, шляхом зловживання службовим становищем (ч.2 ст. 191 ККУ) визначено покарання у вигляді обмеження або позбавлення волі до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років.

Мати підозрюваного під час обшуку намагалась перешкоджати діям міліції, лаючись та кидаючи каміння і фекалії у працівників райвідділу. Нині вирішується питання щодо кваліфікації дій жінки за ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Водночас ще одне кримінальне провадження, де 57-річна жінка є обвинуваченою у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 345 ККУ, нині  уже розглядається у суді. У лютому 2015 року обвинувачена сокирою нанесла тілесні ушкодження слідчому Житомирського РВ під час проведення ним слідчих дій на подвір’ї  домогосподарства жінки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #вибори #документація #підробка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...