• Головна
  • На Житомирщині до нового навчального року не готовий 21 заклад
Перевірка
11:49, 26 серпня 2015 р.

На Житомирщині до нового навчального року не готовий 21 заклад

Перевірка

Напередодні нового навчального року спеціалісти Держсанепідслужби Житомирської області здійснюють перевірки закладів освіти у складі районних та міських комісій з перевірки готовності шкіл.

Питання безпечних умов навчання, виховання, організації раціонального харчування та медичного обслуговування учнів – належать до найважливіших пріоритетів діяльності галузі охорони здоров’я.

Значну частину доби (4-8 годин) учні перебувають у школі. Відомо, що стан здоров’я дітей, зокрема дітей шкільного віку, в країні з року в рік не покращується. Не виключенням є і Житомирська область. За останні  три роки рівень загальної захворюваності  дітей у віці від 7 до 14 років залишається на досить високому рівні. У 2014 році  він становив 1234 випадки на 1000 дитячого населення.

Під час навчального та виховного процесу діти піддаються впливу величезної кількості чинників оточуючого середовища, які прямо або опосередковано впливають на стан здоров’я учнів. Більшість з таких чинників залежать від стану матеріально-технічної бази закладу.

У новому навчальному році на Житомирщині готуються до відкриття 753 загальноосвітні навчальні заклади. З них не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам за станом матеріально-технічної бази – 21 заклад. У поточному році ЗОНЗ І-ІІ ст. с.Заможне Житомирського району та с.Анета Новоград-Волинського району з 01.09.2015 р. призупиняють функціонування у зв’язку з невідповідністю санітарно-гігієнічним вимогам за складом та набором приміщень. Також за висновками технічної експертизи частково аварійним визнано корпус старших класів Бистрицької ЗОШ І-ІІІ ступеню Бердичівського району.

Проведення капітального ремонту та реконструкції потребують 40 загальноосвітніх навчальних закладів. Це, передусім, ремонт котелень, встановлення внутрішніх санітарних вузлів, завершення будівництва харчоблоків, ремонт дахів, тощо.

У 48 закладах області проведена певна робота щодо покращення їх матеріально – технічної бази:  проведено  капітальний ремонт котелень та систем опалення у 10 закладах області, в 1 закладі замінено трубопроводи каналізаційної мережі харчоблоку; обладнано та відновлено роботу внутрішніх санітарних вузлів у 10 закладах.

Одним із пріоритетних питань забезпечення належних умов для навчання та виховання у загальноосвітніх закладах є організація харчування. У новому навчальному році 46 шкіл не мають власних харчоблоків. Окрім того, 15 харчоблоків не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам за площами та набором приміщень, відсутністю гарячої проточної води.

Вагомим порушенням є недостатність технологічного та холодильного обладнання, дезінфекційних засобів, що характерно, в першу чергу, для харчоблоків загальноосвітніх шкіл Малинського та Овруцького районів. Така ситуація зумовлена тим, що на даний час питання організації харчування учнів не вирішено у зв’язку з відміною зони посиленого радіоекологічного контролю.

Проблемним питанням для низки шкіл є водозабезпечення та водовідведення. В області 211 загальноосвітніх шкіл забезпечуються водою для питних та господарських потреб з колодязів. При цьому не каналізованими є 209 загальноосвітніх навчальних закладів.

Станом на 17.08.2015 року за участю фахівців Держсанепідслужби здійснено 295 комісійних перевірок навчально-виховних закладів щодо готовності їх до нового 2015-2016 навчального року.       Порушення вимог санітарного законодавства виявлено під час 27 перевірок. Загалом, Держсанепідслужбою області надано 583 пропозиції щодо покращення матеріально-технічної бази загальноосвітніх навчальних закладів. При цьому з перевірених пропозицій виконано 257.

За результатами проведених комісійних обстежень, спеціалісти Держсанепідслужби області надають якісні, повноцінні пропозиції власникам та керівникам відомств щодо покращення матеріально-технічного забезпечення закладів, створення безпечних та здорових умов навчання та виховання дітей.

Обстеження загальноосвітніх закладів області спеціалістами Держсанепідслужби  у складі районних та міських комісій триває.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #школи #перевірка #готовність
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...