• Головна
  • Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?
17:29, 18 листопада 2011 р.

Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?

Приблизно місяць тому, майже в один день, у двох житомирських студентських гуртожитках сталася загорання електропроводки. В одному випадку евакуювали мешканців, але не викликали пожежних. В іншому – студентів не турбували, проте не обішлися без допомоги професіоналів. Потім вельмишановне керівництво одного з поважних вишів запевняло еменесників, що не варто було піднімати галас тому, що сталося «звичайне» задимлення. Але ж таки, досвідчені вогнеборці знають: не буває диму без вогню!
Того разу все закінчилося добре – не постраждали люди, матеріальні збитки не критичні. Рятувальники вирішили перевірити, що буде у гуртожитках, якщо відбудеться не задимлення, а справжня пожежа. Тому представники обласних управлінь МНС, держтехногенбезпеки та журналісти вирушили в рейд по перевірці стану протипожежного захисту гуртожитків та об’єктів з масовим перебуванням людей. Перевіряючі цього разу відвідали три гуртожитки, які належать різним організаціям. Попередні рейди в інші гуртожитки показали, що більшість недоліків характерні майже для всіх цих об’єктів.   
Найгірший стан у гуртожитку, де проживають студенти профтех закладів. Як істотні недоліки було зазначено те, що вікна забрані ґратами. У пожежних кранах рукава або старі та не придатні, або відсутні. Відсутні інформаційні таблички та знаки безпеки. Багато питань викликала електропроводка: несправні вимикачі, розетки. Вогнегасники є, але не пройшли технічне обслуговування. Перераховувати недоліки можна було б нескінченно. Кожен з них не є «смертельним», але якщо врахувати загалом, картина стає сумною. Навіть про при те, що діє заборона використовувати електронагрівальні прилади, у багатьох студентських кімнатах вони все одно були.
Обігрівачі були і в гуртожитках одного з відомих житомирських підприємств і вищого учбового закладу. Загальна картина у них була значно краща, але далеко не ідеальна. У гуртожитку університету пожежна сигналізація не обслуговується, у  робочому – взагалі відсутня. В обох будівлях належним чином не обладнані евакуаційні шляхи, закриті двері запасних виходів, відсутні схеми та плани.
Цього разу фахівці перевірили три гуртожитки. Всього в обласному центрі їх нараховується понад 40, було значно більше, але за останні роки деякі з них отримали статуси житлових будинків. На жаль, значна більшість із них потребує прискіпливої уваги керівників. Не їх листування за захист мундиру, а практичне прикладання зусиль для попередження надзвичайних подій.
Трагедію легше попередити ніж пережити!

У МНС у Житомирській області

Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?, фото-1
Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?, фото-2
Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?, фото-3
Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?, фото-4
Чи будуть житомирські гуртожитки мінами «повільної дії» у випадку пожежі?, фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...