• Головна
  • На Житомирщині за парти сядуть 126,7 тис. учнів
12:22, 31 серпня 2015 р.

На Житомирщині за парти сядуть 126,7 тис. учнів

Завтра, 1 вересня, розпочнеться новий навчальний рік. На Житомирщині за парти сядуть 126,7 тис. учнів, з них – 14,5 тис. першокласників. Навчальний процес розпочнеться Першим уроком, який, за рекомендацією Міністерства освіти і науки України, повинен відповідати принципам Концепції національно-патріотичного виховання дітей і молоді.

 Конкретну тему такого уроку навчальні заклади визначають самостійно.

 Це може бути урок-роздум про історичну долю України, героїку сучасних захисників суверенітету і територіальної цілісності країни, розмова з учнями про сьогодення і перспективи України. Доречним буде також запрошення на Перший урок учасників Революції Гідності, ветеранів і учасників російсько-української війни, волонтерів.

Першокласників, які уперше переступають поріг школи, можна ознайомити з історією школи, досягненнями її випускників, особливостями навчання в ній тощо.

 Також, з урахуванням вікових особливостей учнів початкової школи, на Першому уроці може бути запропоновано тему уроку «Чим може пишатися українець?» з переглядом мультфільмів патріотичної спрямованості та їхнім обговоренням з учнями.

 Телеканал «ПлюсПлюс» підготував для дітей серію цікавих мультфільмів про Україну «Це наше і це твоє», які можуть бути залучені педагогами до проведення Першого уроку для учнів початкової школи. Проект налічує 12 коротких мультфільмів з оригінальною історією та цікавими фактами про Україну, серед яких – «Трембіта», «Літак Мрія», «Мапа», «Гасова Лампа», «Шлях з варягів у греки» та інші (http://plus-plus.tv/dyvys/programy/programs/ce-nashe-i-ce-tvoye-356861.html).

 Також незабаром учні 1-4 класів зможуть взяти участь у Всеукраїнському проекті «Це наше і це твоє», який МОН організовує спільно з телеканалом «ПлюсПлюс».  У рамках проекту юні українці й українки зможуть розповісти, за що вони пишаються своїм рідним краєм. За ідеями найкращих історій дітей «ПлюсПлюс» створить нову серію мультфільмів «Це наше і це твоє». Детальні умови проекту будуть відомі вже найближчим часом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Житомирщина #1 вересня #перший урок
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...