16:01, 1 вересня 2015 р.

Як знайти роботу за кордоном?

Відсутність високооплачуванихробочих місць в Україні спонукає наших громадян шукати підробітку за кордоном. Перше питання, яке цікавить трудових мігрантів – наявні вакансії.
Якщо промоніторитиІнтернет і ознайомитися з пропозиціями іноземних роботодавців, можна визначити найбільш затребувані професії. Та не кожна з них користується великим попитом і легкодоступна будь-якому кандидату. Насправді знайти хорошу роботу в іншій країні можуть лише двоє мігрантів із десяти.

Від чого залежить пошук роботи
На хорошіробочі місця, які добре оплачуються, можуть розраховувати спеціалісти рідкісних професій, а також фахівці, які затребувані на міжнародному ринку праці. При цьому кандидат обов’язково повинен мати досвід і володіти важливими для конкретної роботи навиками.
Щоботримати висококваліфікованувакансію, необхідно добре знати мову країни. Наприклад, робота в Швеції в основному надається її громадянам або вихідцям з Євросоюзу. Але трудові мігранти, які володіють англійською і являється професіоналами в певному напрямі діяльності, мають непогані шанси отримати в цій країні місце праці.
Некваліфіковані працівники можуть розраховувати лише на низькооплачувані вакансії робітничого напряму.

Як знайти роботодавця
Зараз у світі поширена схема пошуку працівників через посередників. Тобто, є спеціальні фірми, які працюють з іноземними роботодавцями і пропонують бажаючим працювати за кордоном підходящі вакансії. Така практика досить ефективна і вигідна всім учасникам процесу.
Зрозуміло, що вакансії платні і залежно від престижності можуть мати різну вартість. Зате мігрант гарантовано отримує роботу і по приїзді в країну може одразу приступати до її виконання.
Для жителів деяких країн Європи це єдина можливість знайти місце праці. Наприклад, робота в Бельгії пропонується лише громадянам ЄС і в рідкісних випадках іншим країнам. Тому українцям відшукати вакансію в бельгійській фірмі без допомоги компанії-посередника практично неможливо.

Самостійні пошуки
Можна пробувати шукати вакансії без допомоги третьої сторони. Але такий досвід наших співвітчизників в більшості негативний. Інколи мігрантам приходиться витратити чимало часу і зусиль, щоб знайти більш-менш підходящу роботу.
Справа в тім, що при пошуку вакансій попасти до роботодавця без посередників практично неможливо. Та й іноземним фірмам вигідніше звертатися за послугами до посередницьких фірм. Тому нерідко трапляється так, що мігрант вдається у самостійні пошуки вакансії, а в результаті купує роботу у агентства.
В деяких країнах місце праці можна знайти через інших мігрантів. Тобто, земляки просто діляться інформацією і по-дружньому допомагають один одному. За таким принципом нашими співвітчизниками відшуковується робота в Ізраїлі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...