10:05, 23 листопада 2011 р.

Чемпіонат закінчився. Що далі?

Із головою обласної федерації футболу ми зустрілися після закінчення чемпіонату області. У попередній розмові, яка відбулася ще навесні, Юрій Опанащук розповідає «Житомир-онлайн», що за підсумками чемпіонату у Житомирщині буде сформовано професійну футбольну команду.

Чемпіонат закінчився. Що далі? З цим питанням ми і звернулися до голови облфедерації футболу.

– Пригадується, навесні ми говорили з вами про професійний футбол на Житомирщині. Що змінилося після чемпіонату?
– Ми впевнено ідемо до поставленого завдання. Але про команду професійну говорити ще зарано. Для команди потрібна база. А центральний стадіон Житомира не в найкращому стані. На одній із сесій обласної ради було виділено 700 тисяч гривень. Але згідно проектно-кошторисної докумертації, яка розроблена і підготовлена, потрібно 11 мільйонів гривень.

– А на якому етапі це перебуває?
– Ми завершили чемпіонат області. Готуємося звітувати перед профільним управлінням – сім’ї, молоді та спорту. На самому початку своєї діяльності, а я обійняв посаду голови федерації у квітні місяці, ми прийняли разом із управлінням, облрадою та облдержадмінстрацією спільну програму. І тепер ми спільно її реалізуємо.

– Ви вже намітили, з кого приблизно складатиметься професійна футбольна команда області?

– (сміється). Як показав чемпіонат, спортсменів, які можуть гідно представляти область у першій та вищій лігах, дуже багато. Важко навіть когось виокремити... Можна зі стовідсотковою гарантією сказати, що кого-кого, а футболістів у нас вистачає. Хто саме більш чи менш достойний – визначатимуть тренери. До речі, чемпіонат показав, що окрім власне молодих хлопців, на яких у першу чергу і буде робитися ставка, у нас є ще жіночий футбол і ветеранський.

– Серед учасників чемпіонату багато добре відомих мешканцям області команд як от ФК «Бердичів», ФК «Коростень», «Арсенал» (Житомир). А хто з команд став для вас відкриттям цього року?
– І Коростень, і Бердичів, і Коростишів відомі своїми футбольними традиціями. Там про спорт дбають ентузіасти, влада. У Коростені, наприклад, є аж два стадіони, а отже, всі умови для нормального футболу.

Проте для мене особисто відкриттям стали дві команди – «Зоря-Енергія» (смт Романів) та ФК «Полісся» (смт Городниця). Остання має потужного спонсора і величезне бажання грати у футбол. Попри те, що при всьому сприянні місцевої влади і спонсорів командам із невеличких містечок важко тягатися із клубами з міст області, обидві команди не набагато відстали від переможців у плані очок. До перемоги їм не вистачило всього якихось 5 очок. Чуднівський «Тетерів», андрушівське «АМІКО» – багато хто з команд показав цього року неабияке бажання до великого спорту.

Порадували ветеранські команди. Якщо вони змагаються у вправності гри, то молодь, ясна річ, братиме з них приклад.

– Чи задоволені ви результатом чемпіонату?
– Безперечно. Хоч і були, мабуть, якісь недоліки. Але не помиляється той, хто нічого не робить. Після підбиття підсумків із управлінням сім’ї, молоді та спорту, ми, безперечно, плануватимемо роботу на наступний рік. Треба зробити ще дуже багато. Буде враховано також і похибки, яких припустилися у цьогорічній роботі. Ну і розраховуємо на допомогу та підтримку області у реконструкції центрального стадіону. Адже Євро-2012 вже не за горами. А інтерес у області, як показав чемпіонат, неабиякий є до футболу. Самі судіть, вісім команд змагалося у Вищій лізі, 15 – у першій. Вісім – серед ветеранів. Гадаю, що це тільки початок...

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...