
12:37, 4 вересня 2015 р.
На Житомирщині посилять контроль за здоров’ям дітей. Причина - дим
У житомирських навчальних закладах посилять медичний контроль стану здоров’я дітей. Про це сьогодні на нараді щодо ситуації із задимленням в області повідомив начальник управління освіти Вадим Калінін.
Також по управліннях освіти розіслано рекомендаційні листи із переліком заходів для обмеження надходження в організм шкідливих речовин унаслідок задимлення. Нагадаємо, оскільки в області показник забрудненості повітря лише незначно перевищує норму, загрози для здоров’я населення це не становить. Тому потреби закриття навчальних закладів, як у Києві, в області немає.
Проте, аби уникнути можливого потрапляння до організму шкідливих речовин, фахівці радять дотримуватися таких рекомендацій:
- Намагайтеся обмежити перебування на відкритому повітрі, уникайте тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці ( у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби. Дітям слід відмовитися від тривалих прогулянок.
- Проводьте вологе прибирання в житлових приміщеннях і на робочих місцях; корисно також поставити в житлових та робочих приміщеннях ємності з водою, щоб підвищити вологість повітря.
- Вживайте більше рідини - до 2-3 літрів води на день для дорослих. Для відшкодування втрати солей та мікроелементів рекомендується треба пити підсолену і мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (знежирене молоко, молочну сироватку), соки, мінералізовані напої, киснево-білкові коктейлі.
- Обмежите контакт дітей з піском та ґрунтом та ігрових майданчиках у населених пунктах, розташованих в зоні впливу пожежі.
- Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати місця надходження атмосферного повітря (вікна, кватирки тощо) зволоженою тканиною і періодично змінювати її.
- По можливості використовуйте у побуті та на робочих місцях системи кондиціювання та очищення повітря.
- При посиленні запаху диму рекомендується надягати захисні маски, які слід зволожувати, а віконні та дверні прорізи ізолювати вологою тканиною.
- У разі виникнення симптомів гострого захворювання або нездужання (поява ознак задишки, кашлю, безсоння) якнайшвидже звертайтеся до лікаря.
- Продукти із власних городів мешканцям в зоні впливу пожежі перед вживанням необхідно обов’язково ретельно мити, а у разі підозри щодо їх доброякісності (сліди нальоту, сажі тощо) направляти продукцію для дослідження до територіальних органів Держсанепідслужби.
- Уникайте потраплянь під дію опадів, у випадку неможливості уникнення – за першої можливості прийняти душ.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:55
17 березня
ТОП новини
Оголошення
22:44, 5 березня
12:02, 7 березня
8
12:56, 14 березня
live comments feed...