• Головна
  • На Житомирщині нарахували 68 малокомплектних шкіл, 43 з яких закриють
Реорганізація
13:28, 11 вересня 2015 р.

На Житомирщині нарахували 68 малокомплектних шкіл, 43 з яких закриють

Реорганізація

На Житомирщинi велика кількість малокомплектних шкіл (310 загальноосвітніх навчальних закладів). Це обумовлено різким зменшенням кількості учнів.

 Так, з 2003 року учнівські контингенти зменшились на 58 тис. учнів, що в середньому відповідає 12-13 сільським районам. Про це інформує прес-служба облдержадміністрації.

 «Щорічне зменшення учнівських контингентів при розгалуженій мережі ЗНЗ спричиняє зростання вартості утримання 1 учня. Так, при середньому в області нормативові 12,2 тис. грн. утримання одного учня у малокомплектних школах у 2015 році становить 29,3 тис. грн. Але і це не головне, головне – якість отримання освітніх послуг. Коли навчаються в школі 10 учнів, немає комп’ютерного класу, спортзалу, один вчитель викладає більшість предметів, то зрозуміло, яка може бути освіта. Але до питань треба підходити дуже виважено, бо інтереси дитини понад усе!», - зазначив заступник голови ОДА Ярослав Лагута.

 Реорганізація загальноосвітніх навчальних закладів комунальної форми власності здійснюється за рішенням сесії місцевої ради, державної і приватної форм власності – за рішенням засновника (засновників).

 Також Ярослав Лагута зазначив, що планом оптимізації мережі малокомплектних навчальних закладів області було передбачено оптимізувати у 2015 році 68 малокомплектних шкіл, з них 43 закрити та 25 реорганізувати.

 Станом на 1 вересня 2015 року оптимізовано 63 загальноосвітні навчальні заклади.

 По кожному навчальному закладу, який реорганізовано або закрито, органами влади приймалися виважені рішення, адже необхідно забезпечити дітям доступ до якісної освіти; передбачити норму, що початкова освіта повинна здобуватися якомога ближче до місця проживання дитини. Вишукано можливості для перевезення учнів та вчителів, забезпечено робочими місцями педагогічних працівників.

В оптимізованих навчальних закладах вирішується питання підвезення учнів та вчителів. У найближчий час планується додатково придбати 20 шкільних автобусів. На сьогодні парк шкільних автобусів становить 195 одиниць. Всього безкоштовним перевезенням забезпечено 99,9% учнів та 87% вчителів сільської місцевості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #школи #реорганізація #ярослав лагута #автобуси
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...