• Головна
  • Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО)
09:02, 28 листопада 2011 р.

Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО)

Голова правління Українського фонду культури Борис Олійник днями вручив відомому житомирському митцю, заслуженому художнику України Юрію Камишному літературно-мистецьку премію ім. І.С.Нечуя-Левицького.

- Юрій Камишний - художник особливий, оскільки в його живописних творах передана краса заповідних куточків Поліського краю, - зазначив Б.Олійник.  -  Це премія особлива - одна із основних, і навіть серед державних, тому що вона присуджується за висвітлення могутнього колоритного українського національного характеру, який найтонше та найоб'ємніше саме й висвітлив Іван Семенович Нечуй-Левицький, - зазначив Б. Олійник у розмові з кореспондентом УКРІНФОРМу.

Окрім житомирянина Ю.Камишного, лауреатами цьогорічної премії стали ще троє творців. Це, зокрема, Віктор Гаман - письменник (за висвітлення теми материнства, збереження природи, як духовного генофонду українського народу); Борис Матвійчук - музикант, артист ансамблю народних інструментів "Рідні наспіви" (за вагомий особистий внесок у розвиток національного музичного мистецтва); Вадим Мицик - краєзнавець (за публікації з історії рідного краю: "Син Землі і Сонця", "Писанки Черкащини", "Трипільська цивілізація").

За час існування літературно-мистецької премії ім. І.С.Нечуя-Левицького (з 1993 року) її лауреатами стали більш ніж 50 осіб та колектив акторів Одеського театру юного глядача.

Досьє

Юрій Камишний живе і працює в м.Житомирі.

Член Національної спілки художників України, лауреат премії Лесі Українки.

З 2008р. - Заслужений художник України.

В малюнках Юрія Камишного дихає життя вічної і прекрасної батьківської землі - в осінній журбі, в літніх мрійливих замальовках, в простих і буденних на перший погляд сюжетах. Художник животворить і трепетно передає нам свою любов до всього, що нас оточує...

Загалом, творчість Ю.Камишного не обтяжена офіційним пафосом, навпаки, вона щира і людяна, в міру насмішлива, зовсім трохи скорботна і найбільше - філософська. Картини, до яких хочеться повертатися... - це саме картини Юрія Камишного.

Роботи Юрія Камишного експонуються на виставках, чимало з них знаходяться у приватних колекціях.

Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО), фото-1
Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО), фото-2
Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО), фото-3
Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО), фото-4
Житомирський художник Юрій Камишний удостоєний премії ім.І.Нечуя-Левицького (ФОТО), фото-5
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...