15:15, 17 вересня 2015 р.

Як правильно викидати сміття?

Утилізація відходів є однією із найгостріших проблем сьогодення. З кожним роком з’являється все більше нових продуктів та винаходів, які переходять у масове споживання та рано чи пізно перетворюються на сміття. Більшість із таких товарів мають у своєму складі речовини, які не можуть бути самостійно перероблені та знищені природним шляхом. Велика кількість таких матеріалів століттями може знаходитися у навколишньому середовищі, накопичуючись та отруюючи природу. Тому дуже важливою є утилізація відходів, яка дозволяє не тільки знищити небезпечні речовини, а й вилучити із сміття сировину для її повторного використання.

Існує багато сучасних способів утилізації, проте одним із найголовніших етапів кожного з них є попереднє сортування сміття. У багатьох розвинутих країнах світу населення змалечку привчають викидати сміття правильно: сортувати його та складати у відповідні сміттєві баки. Наприклад, пластикові вироби викидати в однин контейнер, паперові – у другий, скляні – у третій і так далі. Завдяки такій поведінці стає можливою грамотна утилізація відходів та їх регулярна переробка для подальшого використання.

На жаль, у нашій країні така практика майже не зустрічається, внаслідок чого сміття просто вивозиться на звалища, адже сортувати його після вилучення з контейнерів неможливо. Багато з того, що ми викидаємо на смітник, здатне внаслідок розкладу отруювати навколишнє середовище. Варто лише уявити, що коїться на звалищах та полігонах в масштабах одного міста або держави в цілому. Знаходячись на відкритому просторі, небезпечні та шкідливі речовини попадають у повітря або грунт, звідки обов’язково потрапляють до людського організму, викликаючи масу захворювань.

Дуже часто утилізація відходів замінюється захороненням або спалюванням, але це недопустимі дії. Загниваючи в землі, деякі види сміття розкладаються та отруюють підземні води, які потім споживає людство. Те саме стосується і спалювання: внаслідок горіння утворюється велика кількість токсинів, які потрапляють у повітря, накопичуються в організмі і з плином часу призводять до маси неприємних наслідків.

Отже, для того щоб зберегти своє здоров’я та потурбуватися про оточуючий світ, потрібно своєчасно звертатися до організацій, які займаються утилізацією відходів, мають необхідні ліцензії та використовують у своїй практиці сучасні методи знищення або переробки сміття.

Оголошення
live comments feed...