• Головна
  • В ЖДУ пройшла міжнародна наукова конференція, присвячена творчості Макса Фріша
11:10, 30 листопада 2011 р.

В ЖДУ пройшла міжнародна наукова конференція, присвячена творчості Макса Фріша

В навчально-науковому інституті іноземної філології Житомирського держуніверситету відбулася міжнародна наукова конференція присвячена 100-літтю від дня народження відомого швейцарського прозаїка, драматурга і публіциста  Макса Фріша. Її організаторами виступили наш інститут іноземної філології, а також інститут літератури Національної академії наук та посольство Швейцарської конфедерації в Україні.
Міжнародна наукова  конференція, присвячена творчості Макса Фріша ставить наш державний університет, його навчально-науковий інститут іноземної філології на одне з провідних місць у Європі: адже подібні конференції до  100-ліття відомого літератора проходять лише в університетах Кембриджа,  Дрездена, Цюріха та в нас.
Петро Саух -  ректор  Житомирського держуніверситету, професор: "В нас майже щотижня відбуваються наукові міжнародні конференції на різних факультетах та в інститутах. Це засвідчує, що за науковим рівнем ми серед кращих".
Твори Макса Фріша знають і люблять у Європі. Вони введені навіть у шкільні підручники. В Україні його знають переважно спеціалісти –філологи. Тож сьогодні із завданням конференції є довести повісті, драми та поеми до широкого  читача.
Олександр Чирков, професор Житомирського держуніверситету, доктор наук: "Фріша в Україні знають: один  із вихованців нашого інституту пише  дисертацію за його творчістю. Але треба його ім’я довести і до широкого загалу".
«Макс Фріш – інтелектуал на перехресті традицій і культур» -  так назвали цю конференцію. Адже твори про конфлікт людини і суспільства особливо характерні сьогодні і на Сході , і на Заході.
Мар гіт Унтер -  директор архіву Макса Фріша в Цюріху, доктор наук (Швейцарія): "Це перша конференція в Східній Європі… і це дуже приємно"
В конференції взяли участь не тільки науковці з Житомира, Німеччини, Швейцарії, а й з інших міст України.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...