• Головна
  • У центрі Житомира провели «Ярмарок енергоефективності»
10:42, 25 вересня 2015 р.

У центрі Житомира провели «Ярмарок енергоефективності»

24 вересня, на майдані ім. С.П. Корольова у Житомирі  відбулась виставка «Ярмарок енергоефективності».
 
У рамках Тижнів Німеччини в Україні департамент економічного розвитку міської ради спільно з Житомирським  регіональним  відділенням ВАОМС Асоціації міст України та проектом  українсько-німецького міжнародного співробітництва GIZ «Енергоефективність у громадах» організували виставку-ярмарок з метою донесення до жителів міста важливість питання енергозбереження та енергоефективності.
 
Як повідомиди в управлінні по зв’язках з громадськістю міської ради, представники компаній презентували енергоефективні рішення та технології для приватних і багатоповерхових будинків.
 
Заступник директора департаменту економічного розвитку міської ради  Борис Пахолок переконаний: найбільша економія споживання енергоресурсів лежить в площині кінцевого споживача, яким є населення. «Для того, щоб досягти якісної енергонезалежності в місті, ми маємо навчити споживача економити енергоресурси та стимулювати його скорочувати споживання енергоресурсів у своєму помешканню», - говорить він.
Дмитро Марусич, консультант проекту  «Енергоефективність у громадах», що виконується  GIZ, зазначає: фахівці проекту GIZ  приїхали  з просвітницькою програмою та мають намір поділитися реалізованими проектами в Житомирі. «В Житомирській області вже було реалізовано ряд проектів, - говорить експерт. - Влітку в Житомирі  завершено глибоку термомодернізацію дитячого садочку №63. До реалізації цього проекту  долучилися німецькі фахівці з енергоефективного будівництва, використовувалися якісні матеріали. Думаю, це гарний досвід для міста та потужний крок в напрямку утеплення всієї бюджетної сфери».
 
Як розважальний елемент для молоді, Дмитро Марусич презентує  велосипед з підключеним до нього  телевізором,  який від крутіння педалей починає працювати. « Ми даємо зрозуміти дитині, яка сідає за велосипед і починає крутити педалі, що  енергія дійсно багато коштує, особливо, коли ти сам її виробляєш».

Питання енергозбереження та енергоефективності  на сьогодні є  вкрай актуальним для України. Борис Пахолюк  зазначив, що на сьогодні  існує державна підтримка населення та ОСББ за програмами енергозбереження. «Державна програма  передбачає фінансову підтримку  населення в прагненнях до енергоефективних заходах. Так держава  компенсує від 30 до 70 % суми  кредиту на енергоефективні заходи - утеплення стін, заміна вікон, встановлення лічильників, встановлення сонячних панелей,  геліосистем, заміна старих типів  освітлення  на енергоефективні.  Важливо, щоб цією програмою скористалися ОСББ», - зазначив Б. Пахолюк.
 
Наразі у Житомирі жодне ОСББ ще не скористалося кредитними  програмами  з енергоефективності, які пропонують фінансові установи.
 
Організатори заходу наголошують: мешканці міста мають навчитися економити енергоресурси вдома та почати впроваджувати енергоефективні заходи.               
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #«Ярмарок енергоефективності» #нічеччина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...