• Головна
  • Житомирщина: На виплату боргів по зарплатам лишився місяць і 18,5 млн невиплачених коштів
10:20, 2 грудня 2011 р.

Житомирщина: На виплату боргів по зарплатам лишився місяць і 18,5 млн невиплачених коштів

Залишається один місяць до кінця терміну, призначеного завданнями уряду і керівництва області на погашення боргів по зарплатах. Йдеться про повну ліквідацію заборгованості на працюючих підприємствах, та на підприємствах, які повністю зупинили свою діяльність і не мають іншого статусу.

Тим часом залишок боргів в області становить 18,5 мільйонів гривень.

Таку цифру з посиланням на статистичні зведення озвучила на відомчій колегії заступник начальника головного управління праці і соціального захисту Світлана Бойм. Вона зауважила, що про виконання доручення поки що не йдеться, проте динаміка процесу помітна, і особливо у порівнянні з минулорічними показниками: «Якщо у липні минулого року у нас було майже 500 підприємств-боржників, то на сьогоднішній день їх по області залишилося усього 50, а якщо брати економічно-активні підприємства, то лише 36. Що таке 36 підприємств на всю область?! У нас є райони, в яких залишилося усього по одному боржнику із виплати заробітної плати. Розумію, що останні шляхи погашення боргів – вони найскладніші. Якщо тривалий час, роками не гасяться борги із заробітної плати, то, іноді, терпець втрачається і у людей, які працюють на цих підприємствах, і, навіть, у контролюючих та правоохоронних органів»

На сьогодні 19 територіальних одиниць області позбулися боргів на економічно-активних підприємствах, а 15 - загалом не мають боргів по зарплатах, принаймні на тих підприємствах, які звітують до статистики. Але з врахуванням цензу чисельності працюючих, є ще підприємства, які не звітують до статистики. Тож загальна соціальна картина, щодо невиплат працівникам, може бути гіршою, і про це також мають дбати органи соцзахисту - наголошує Світлана Бойм. Зокрема, виявляти факти ухилення і затримки виплати зарплат на малих підприємствах, а також надання трудівникам консультацій або конкретної допомоги в оформленні позовних заяв до судів, прокуратури або правоохоронних органів. Саме такі звернення надають юридичні підстави для притягнення до відповідальності недбалих керівників, або таких, що діють умисно-злочинно і залишають працівників без зароблених ними коштів.

На 6,8 млн. грн. скоротилась заборгованість по зарплатах в області з початку року. За даними головного управління статики станом на 1 листопада сума заборгованості становить 18,5 млн. грн. Більш ніж дві третини її сконцентровано у місті Житомирі. «Значні обсяги невиплат зафіксовано у містах Коростені та Малині, а також у Черняхівському районі», - повідомила заступник начальника відділу соціально-трудових відносин головного управління статистики Світлана Шиманська. За її словами, зменшення заборгованості в області відбулось, переважно, за рахунок економічно-активних підприємств, де сума боргу на початок листопада складала 11,9 млн. грн.

Найбільше заборгували своїм працівникам підприємства транспорту, де обсяг боргу склав 4,6 млн. грн. Вагомою була також заборгованість у промисловості області - 3,1 млн. грн.

Вчасно не отримали зарплату майже 3 тисячі працівників економічно активних підприємств області. Кожному з тих, кому заробітна плата виплачується із затримкою, в середньому заборговано 4133 гр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...