• Головна
  • У Житомирі підшукують місце для встановлення «народного» МРТ
13:13, 29 вересня 2015 р.

У Житомирі підшукують місце для встановлення «народного» МРТ

24 вересня в управлінні охорони здоров’я облдержадміністрації відбулося засідання комісії з питань охорони здоров’я та оздоровлення громадської ради при ОДА, яку очолює Леонід Антонюк.

Звіт щодо проведеної роботи комісії за минулий рік Леонід Антонюк розпочав словами подяки.

- Мені дуже приємно констатувати,- зазначив Леонід Антонюк,- що завдяки порозумінню з УОЗ, великому бажанню і готовності медиків завжди прийти на допомогу жителям області, конструктивній співпраці з органами влади та громадськістю нам вдалося вирішити та «зрушити з місця» чимало важливих питань.

Насамперед йдеться про проведення тендерних торгів щодо закупівель для області медичного обладнання, медикаментів та засобів медичного призначення.  Яскравим свідченням тому є придбання для області такого бажаного, вистражданого і «народного» апарата МРТ, який через кілька місяців вже прибуде до Житомира.

Також приємно зазначити, що завдяки співпраці УОЗ ОДА та органів влади до кінця року на базі обласної клінічної лікарні ім.О.Ф. Гербачевського відкриється відділення для населення, постраждалого внаслідок аварії на ЧАЕС, на реконструкцію якого обласною радою спрямовано 2 млн. 800 тис. грн. Натомість обладнання самого відділення потребує ще додатково 1,5 млн. гривень.

Завдяки медичним працівникам області у 2014 році проліковано 237 тисяч осіб , постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, понад 16 тисяч хворих отримали санаторно-курортне лікування; замінено очний кришталик 103 хворим; суглобів - 41. І в жодному разі не було ні скарг, ні нарікань на роботу медиків.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року № 8 внесено зміни до порядків, затверджених Постановами Кабінету Міністрів України від 20.09.2005 № 936 та від 27.03.2013 № 261, які передбачають здійснення державних закупівель, послуг на санаторно-курортне лікування проводити на рівні областей. Також, згідно з внесеними змінами, пільги на санаторно-курортне лікування у 2015 році розповсюджуються лише на осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, віднесених до І категорії та дітей-інвалідів, яким встановлена інвалідність, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС.

В Житомирській області процедуру закупівель проводило управління соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, Департаменту праці та соціально захисту населення Житомирської ОДА.

Вже було проведено три тендери, під час яких закуплено 3309 путівок для І категорії та 188 путівок для дітей інвалідів у супроводі одного з батьків.

Санаторно-курортне лікування проводиться в санаторно-курортних закладах: «Трускавецькурорт», «Моршинкурорт», «Курорти Приазов’я», «Південькурортсервіс», «Дениші», «Токарі» Сумської області, «Лісова пісня» Хмельницької області, «Авангард» Вінницької області, «Карпати», «Верховина» Закарпатської області.

Станом на 24 вересня 2015 року видано постраждалим 1371 путівка для дорослих І категорії та 69 путівок для дітей-інвалідів у супроводі одного з батьків.

Про виконання державних програм у сфері охорони здоров’я розповів Володимир Гришковець, який, зокрема, зауважив, що заклад цілком відповідає усім вимогам сьогодення – збереження мобілізаційного резерву лікарських засобів та засобів медичного призначення, можливість у будь-який момент розгорнути польові госпіталі, а також повне забезпечення необхідними медикаментами медицини «невідкладних станів» та життєво необхідними медикаментами (надання допомоги при кровотечах, дихальних розладах недоношених дітей, хворим на гемофілію, трансплантованим хворим та хворим з хронічною нирковою недостатністю методом гемодіалізу тощо).

За словами Володимира Гришковця, комунальна установа «Обласна база спеціального медичного постачання» Житомирської обласної ради (облбаза СМП) створена як заклад охорони здоров’я для зберігання та обслуговування матеріальних цінностей державного матеріального резерву мобілізаційного призначення.

Робота направлена на якісне зберігання, своєчасне оновлення, накопичення та заміну матеріальних цінностей довготривалого зберігання, необхідних для роботи та забезпечення формувань для закладів медичної служби у відповідності з табельною потребою в «особливий період».

З метою стабільного забезпечення лікарськими засобами та виробами медичного призначення лікувально-профілактичних закладів області та економії бюджетних коштів, на обласну базу СМП покладені додаткові функції.

В даний час установа – багатофункціональний заклад, який крім основної функції проводить діяльність за такими напрямками:

- закупівля за кошти обласного бюджету та постачання в лікувально-профілактичні заклади області препаратів інсуліну, інших цукрознижуючих засобів та приладів для визначення глюкози в крові;

- закупівля та постачання лікарських засобів і виробів медичного призначення та інших матеріальних цінностей в лікувально-профілактичні заклади області для забезпечення населення, постраждалого від аварії на ЧАЕС;

- приймання, зберігання та відпуск лікарських засобів та медичних виробів, інших матеріальних цінностей, які надходять у вигляді гуманітарної допомоги;

- закупівля за кошти обласного бюджету (субвенція з державного бюджету) та відпуск лікарських засобів для забезпечення швидкої медичної допомоги;

- закупівля за кошти обласного бюджету та відпуск лікувально-профілактичним закладам продуктів харчування для забезпечення дітей, хворих на фенілкетонурію;

- придбання для закладів охорони здоров’я витратних матеріалів та лікарських засобів для інгаляційної анестезії;

- отримання та реалізація, згідно розподілів, затверджених наказами МОЗ України і наказами галузевого управління, лікарських засобів та медичних виробів, отриманих централізовано, за кошти Державного бюджету України, на виконання державних цільових програм, в тому числі медичних імунобіологічних препаратів, для лікувально-профілактичних закладів Житомирської області.

А так як у поточному році МОЗ України закупівлю за кошти державного бюджету розпочато із суттєвим запізненням, придбання життєво необхідних лікарських засобів доручено обласній базі спецмедпостачання.

Задля максимальної ефективності та прозорості роботи комітету з конкурсних торгів, з метою уникнення корупційних ризиків на конкурсні торги запрошуються представники засобів масової інформації, представники правоохоронних органів, забезпечується оперативне надання роз’яснень спірних питань.

База СМП за сприяння УОЗ проводить велику роботу по залученню в область слухових апаратів, штучних суглобів, кардіостимуляторів та інше, адже , на жаль, сьогодні жодна із відповідних державних програм не працює і не фінансується. Також доволі складною лишається ситуація із надходженням вакцин. В області повністю відсутні вакцини БЦЖ. Втім, днями має в область надійти 7 тис. доз вакцини від вірусного гепатиту, кору, краснухи.

Олександр Михайлович Торбас щиро подякував громадській раді, представникам громадських організацій та своїм колегам за активну громадянську позицію, вболівання за інтереси жителів області та надання їм якісних та доступних медичних послуг. Він наголосив, що саме завдяки спільним зусиллям можна досягти бажаної мети.

На часі - вирішення ще одного надзвичайно важливого для області питання – розміщення апарата МРТ, який незабаром буде доставлено у Житомир.

- Шановні колеги, - зауважив Олександр Торбас, - ви добре знаєте, скількох зусиль, якої боротьби нам всім вартувало придбання для області апарата МРТ. Впродовж року разом з вами та за підтримки органів влади ми подолали бюрократичний опір та паперову заметіль, виграли тендерні бої та відбили атаки численних перевірок. За цей час ми навчилися дослухатися один до одного, бути більш толерантними і виваженими та водночас наполегливими і навіть категоричними. Ми разом з вами зробили велику справу – придбали для жителів області апарат МРТ фірми «Philips», який зараз виготовлюється у Нідерландах. Приблизно через два місяці він прибуде до Житомира. Але цю справу нам потрібно довести до логічного завершення. А справа в тім, що на сьогоднішній день нам ніде його розмістити. Цілком природно, аби він був розташований в обласній клінічній лікарні ім.О.Ф.Гербачевського у приміщенні, яке орендує ТОВ «МДЦ Експерт-Житомир» і де вже функціонує «комерційний» апарат МРТ. Тож поступитися нашому «народному» апарату МРТ він, звісна річ, не бажає, адже його господарі заробляють на ньому солідні кошти. Втім, вихід має бути знайдено у найкоротший термін, адже апарат МРТ, який незабаром доставлять у Житомир, не може зберігатися у вигляді вантажу десь на складі. Він має бути установлений відповідно до усіх необхідних і чітких вимог, починаючи із екрана Фарадея, на якому він буде встановлений. Нині ж «комерційний» апарат працює у приміщенні й на екрані Фарадея, які є власністю ОКЛ. Тож ми просимо дирекцію «Експерт» звільнити нам приміщення і на підставі нової угоди знайти чи побудувати собі нове приміщення.

Це цілком нормальна практика, коли поряд можуть співіснувати заклади різних форм власності для громадян із різними статками. Головне, аби ці питання вирішувалися цивілізовано та у правовому полі. На цьому під час засідання комітету наголошували й представники громадських організацій, які разом з тим категорично виступають за звільнення «Експертом» даного приміщення.

До того ж, зі слів Олександра Торбаса, УОЗ розглядало інші варіанти, зокрема, розмістити МРТ на базі обласного медичного консультативно-діагностичного центру у м. Житомирі. Втім, голландські виробники МРТ, які нещодавно відвідали Житомир і на місці вивчали дане питання, не погодили такий варіант, оскільки це приміщення має ліфтову шахту, що суперечить технологічним вимогам щодо користування даним апаратом.

Всі ці питання знайшли своє відображення у рішенні комітету громадської ради, яка розраховує на всебічну підтримку громадськості області, облдержадміністрації, обласної ради, правоохоронних органів та ЗМІ. Заступником голови комітету обрано Володимира Головакова.

#житомир #лікарня гербачевського #мрт #нідерланди #народний мрт #торбас
Оголошення
live comments feed...