• Головна
  • Житомирська міська рада публічна всього на 53% - результати дослідження
08:42, 1 жовтня 2015 р.

Житомирська міська рада публічна всього на 53% - результати дослідження

Громадянська мережа ОПОРА у 22 обласних центрах країни та у столиці презентувала результати вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування.

Порівняльне дослідження проводиться третій рік поспіль – у 2013-му проект охопив 11 міст, а в 2014 та 2015 роках об’єктом моніторингу стали муніципалітети усіх обласних центрів України, окрім АРК, Донецької та Луганської областей. Активна фаза дослідження тривала протягом липня-вересня й за цей період учасники вимірювання подали більше 700 запитів на отримання публічної інформації і здійснили близько 400 моніторингових візитів.

«Якщо оцінювати результати Індексу публічності Житомира, то міська рада потрапила у категорію муніципалітетів з «низьким рівнем публічності, як і в 2014 році», - розповідає Жанна Чмут, яка вимірювала Індекс публічності міста.

Житомирська міська рада цього року знову увійшла до категорії міст з низьким рівнем публічності, посівши 12 місце – 53% у рейтингу публічності органів місцевого самоврядування, однак у порівнянні з минулорічним рейтингом (18 місце – 43%), рейтингове місце Житомирської міської ради у загальному списку міських рад піднялось на 6 сходинок. Зріс показник публічності в.о. міського голови до 56% (у 2014 році цей показник становив 44%) та виконавчих органів до 68% (45% у 2014 році). Натомість показник публічності депутатів знизився до 36% (40% у 2014році ).

Низький рівень публічності в.о. міського голови Житомира пов’язаний з багатьма факторами, серед яких відсутність звітування про діяльність виконавчих органів перед радою, відсутність інформації про помічників та радників в. о. міського голови, обмежений перелік контактів посадових осіб ради. Нормативні документи Житомирської міської ради оприлюднюються на офіційному сайті Житомирської міської ради із порушенням строків, а у певних випадках взагалі відсутні. Також відсутність у вільному доступі програми соціально-економічного розвиту міста, у повному об’ємі генерального плану міста Житомира ускладнює можливість інформування мешканців про концептуальні документи міста. Оприлюднений на веб-сайті Статут територіальної громади міста Житомира є не чинним, оскільки не має державної реєстрації..

На офіційному сайті ради функціонує система пошуку інформації, але вона є край незручною та не функціонуючою. Відсутність на веб-сайті процедури запису на прийом до керівників виконавчих органів, послідовного та однакового підходу до оприлюднення інформації про їх діяльність створює перешкоди для оперативного та неускладненого доступу громадян до інформації про порядок функціонування виконавчих органів. Земельні торги в м. Житомирі востаннє проводилися в 2012 році. Разом з тим, регуляторна політика в місті відбувається у відповідності до вимог закону. Повідомлення про оприлюднення проектів регуляторних актів публікуються вчасно та містять всю необхідну інформацію. Аналіз регуляторного впливу актів також вчасно оприлюднюються на веб-сайті Житомирської міської і в газеті «Місто».

На веб-сайті Житомирської міської ради оприлюднено не усі звіти виконавчих органів, але оприлюднено інформацію про видатки з міського бюджету, про зміни, які вносились до нього. Також в достатній мірі є інформація про власне виконавчі органи та їх керівників, декларації заступників в.о. міського голови, повноваження виконкому, нормативно – правові акти та інша інформація. Таким чином, виконавчі органи Житомира мають задовільний рівень публічності та посідають 7 рейтингове місце із 22 міст.

Індекс публічності депутатського корпусу Житомирської міської ради становить 36%. Попри те, що в міській раді діє електронна система голосування, інформація про реєстрацію депутатів на пленарних засідань відсутня. Незадовільним є також стан оприлюднення інформації про депутатські фонди, про виконання депутатами доручень виборців, про депутатські запити. Не усі депутати оприлюднили декларації про доходи у 2014 р. Аудіотрансляція та відеотрансляція пленарних засідань міської ради не ведеться. Також на веб-сайті не доступні аудіо і відео записи усіх пленарних засідань міської ради. Фіксується вкрай занизька активність депутатів щодо ініціювання громадських обговорень з актуальних проблем територіальної громади, а також підзвітність депутатського корпусу Житомирської міської ради. Відсутність відповідних документів на веб-сайті раді не дозволяє проконтролювати змістовність звітування депутатів перед виборцями, порівняти результативність різних депутатів, визначити стан виконання передвиборчих програм.

«Житомирська міська рада отримає примірники звіту з вимірювання Індексу публічності, аби ознайомитися з його результатами, а також, що важливіше – з рекомендаціями експертів, як покращити рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципалітету», – наголошують у мережі ОПОРА.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #міськрада #публічність #опора #жанна чмут
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...