• Головна
  • Спрощена система: «клієнт радше живий ...»
10:05, 6 грудня 2011 р.

Спрощена система: «клієнт радше живий ...»

«Попри прогнози щодо «загибелі» українського бізнесу, загалом, як показує практика, бізнес-середовище правильно реагує на новації Податкового кодексу, - саме з цих слів розпочала прес-конференцію на тему: «Реформування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва» заступник голови Комісії з проведення реорганізації ДПА у Житомирській області, заступника голови Г.М.Власюк.
- З введенням в дію кодексу спостерігається позитивна тенденція до зростання надходжень до бюджетів всіх рівнів. До зведеного бюджету за 11-ть місяців надійшло майже 2,4 млрд.грн.: до державного бюджету України забезпечено 1,1 млрд.грн., приріст до минулорічного надходження – 200,9 млн. грн., або 23 відс.; до місцевих бюджетів за 11 місяців платниками податків області зараховано близько 1,3 млрд. грн., що на 180 млн.грн., або на 16 відс. більше ніж за січень-листопад 2010 року.
За січень-листопад 2011 року на розрахункові рахунки підприємств Житомирщини відшкодовано податку на додану вартість на суму 215,7 млн.грн. З початку року право на відшкодування ПДВ в автоматичному режимі отримано 16 платниками області».
З огляду на те, що малий бізнес є потужною складовою вітчизняної економіки, забезпечує її прискорений розвиток, зростання зайнятості та добробуту населення, а також відіграє важливу роль у створенні конкурентного середовища та гнучкості національної економіки (тільки в Житомирській області активну діяльність проводять 70,6 тисяч суб’єктів господарювання – фізичних осіб, з них 24,5 тис. працюють на спрощеній системі, та 24,5 тис. – юридичних осіб, з яких 3 тис. – «спрощенці»), на основі компромісних рішень між суспільством і владою, було розроблено ряд заходів, які вносять суттєві зміни до основних положень спрощеної системи оподаткування.
З 1 січня 2012 року набирає чинності Закон України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва)”.
Галина Власюк зазначила, що «податкові правила» для спрощенців не змінювались протягом 12 років, а відтак не відповідають реаліям сьогодення. Тому, з метою стимулювання підприємницької діяльності в Україні, новим законом передбачено: збільшення обсягів річного доходу, що дає право перебувати на спрощеній системі; прив'язку ставок єдиного податку до розміру мінімальної заробітної плати; встановлення з метою оподаткування 4 категорії платників; не встановлення надбавки, що застосовується до фіксованих ставок податку за кожного найманого працівника фізичної особи; скасування обмеження віднесення на витрати платника податку на прибуток витрат на придбання товарів (робіт, послуг) у фізичних осіб - платників єдиного податку; обмеження сфери застосування спрощеної системи оподаткування для окремих видів господарської діяльності; встановлення відповідальності платника податку за застосування іншого способу розрахунків, провадження діяльності, не зазначеної у свідоцтві, перевищення граничного обсягу доходу тощо; встановлення підстав для анулювання органами податкової служби свідоцтва платника єдиного податку, тощо.
Заступник голови ДПА в області запевнила, що із запровадженням Закону України №4014-VI буде усунуто вади нормативного поля податкової системи та інші неузгодженості чинного законодавства, а також створено можливості для розширення кола платників єдиного податку з юридичних осіб та переходу суб’єктів господарювання на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності.
Зважаючи на те, що існуюча система оподаткування малого бізнесу стала активно використовуватись для мінімізації податкових зобов’язань, внаслідок чого порушуються інтереси найманих працівників та учасників податкового процесу, в законодавство внесено такі зміни: подання платниками податку на прибуток переліку доходів та витрат у розрізі контрагентів - платників єдиного податку; встановлення вимоги для фізичних осіб, які сплачують податок за фіксованими ставками, щодо надання послуг виключно населенню та платникам єдиного податку; встановлення підвищених ставок єдиного податку за порушення умов застосування спрощеної системи оподаткування; анулювання свідоцтва платника єдиного податку при встановленні порушень.
«Загалом, реформа спрощеної системи оподаткування спрямована на стимулювання розвитку економіки у відповідності з комплексними реформами, які провадяться сьогодні в Україні, – констатувала Галина Власюк.

Спрощена система: «клієнт радше живий ...», фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м
ВОДОКАНАЛ
По Житомирській області сильний вітер!, — САД
САД
Реформа харчування очима житомирських кухарів: нові виклики, нові страви, — ФОТО
ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
Після запуску сміттєпереробного заводу у Житомирі з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок
СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД
Оголошення
live comments feed...