• Головна
  • Обласну клінічну лікарню переведено на автономне газове опалення
11:15, 6 грудня 2011 р.

Обласну клінічну лікарню переведено на автономне газове опалення

5 грудня в обласній клінічній лікарні ім. О. Ф. Гербачевського відкрито автономну дахову газову котельню. У церемонії відкриття взяли участь голова облдержадміністрації Сергій Рижук, голова обласної ради Йосип Запаловський, перший заступник голови облдержадміністрації Микола Олещенко, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Олександр Торбас, керівники і працівники лікарні.
Сергій Рижук привітав працівників лікарні і всіх присутніх з цією подією – зі встановленням сучасної дахової котельні, яка разом з уже працюючою забезпечила переведення лікарні на автономне газове опалення.
Очільник області зазначив, що важливою складовою діяльності обласної влади є розвиток медичної галузі, покращення матеріально-технічної бази медичних закладів. А ефективне функціонування будь-якого підприємства, організації та закладу забезпечує впровадження енергозберігаючих технологій.
„Добре тому допомагати, хто сам гарно працює”, – зазначив Сергій Рижук, маючи на увазі ініціативу керівництва лікарні щодо будівництва сучасної котельні, підтриману обласною владою. На будівництво об’єкта рішенням обласної ради, підтриманим керівництвом обласної державної адміністрації, було спрямовано 2 млн. 230 тис. грн. з державного і обласного бюджетів.
Голова облдержадміністрації наголосив, що сьогоднішня подія демонструє принцип співфінансування в дії. Не розпорошуючи кошти, а акумулюючи їх, вдається допомагати окремим потужним об’єктам. У будівництво Брусилівської районної лікарні, яка незабаром увійде до ладу, вкладено 24 млн. грн., на зведення інфекційного відділення Житомирської міської дитячої лікарні спрямовано 12 млн. грн., на будівництво Романівської районної лікарні цьогоріч використано 8,6 млн. грн.
Як зазначив голова обласної ради Йосип Запаловський, обласна влада, взявши курс на концентрацію коштів для допомоги окремим об’єктам, чекає ініціативи від керівників інших лікувальних закладів, яку обов’язково підтримає.
Головний лікар закладу Михайло Борщівський повідомив, що нова котельня забезпечить опалення лікувальних корпусів №№ 1, 2, 4, а також обласної медичної бібліотеки (загальна площа 18123,3 кв. м). Очікувана економія після введення в експлуатацію нової газової котельні складе 2862,9 тис. грн. за опалювальний сезон. Будівництво окупиться менше ніж за один рік.
За його словами, вивільнені кошти можуть бути використані для поліпшення надання медичної допомоги громадянам: придбання реактивів для лабораторних досліджень, витратних матеріалів, медичного обладнання та апаратури тощо, що в умовах обмеженого фінансування лікувально-профілактичних закладів особливо важливо.
Крім того, наявність автономного опалення дозволить більш гнучко регулювати температурний режим у закладі з урахуванням фактичної зовнішньої температури повітря і уникати ситуацій, які нерідко мали місце в минулому, коли в лікарняних палатах було або холодно, або, навпаки, надто жарко. Це є важливим елементом створення в лікарні комфортних умов для пацієнтів та для медичного персоналу.
Довідково: Це вже друга газова котельня, що забезпечує опалення корпусів і приміщень обласної клінічної лікарні. Перша була побудована у 2003 році і взяла на себе опалення приміщень старої поліклініки, лабораторного корпусу, лікувального корпусу № 3, адміністративного корпусу з харчоблоком, приміщення обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, гаражів лікарні і нової консультативно-діагностичної поліклініки (загальна площа 15567 кв. м). Таким чином, лікарню повністю переведено на автономне газове опалення.
Обласна клінічна лікарня ім. О. Ф. Гербачевського є найбільшим та найпотужнішим лікувально-профілактичним закладом Житомирщини. Це багатопрофільний медичний заклад, в якому надається високоспеціалізована консультативна та лікувальна медична допомога дорослому населенню області. У лікарні функціонують 835 стаціонарних ліжок терапевтичного та хірургічного профілів, а також 52 ліжка інтенсивної терапії.
Консультативно-діагностичну поліклініку лікарні щороку відвідує чверть мільйона поліщуків. Курс стаціонарного лікування у відділеннях та центрах лікарні проходять близько 29 тис. осіб, тут виконується до 17 тис. оперативних втручань у рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...