• Головна
  • Житомирська прокуратура попередила незаконне надання понад 2,5 тис га землі
10:56, 6 грудня 2011 р.

Житомирська прокуратура попередила незаконне надання понад 2,5 тис га землі

Як повідомили Інтернет-виданню Рупор Житомира в прес-службі прокуратури Житомирської області, до пріоритетних напрямів роботи органів прокуратури Житомирської області належить контроль за додержанням вимог земельного законодавства. Поточного року міськрайпрокурорами у цій сфері виявлено чисельні правопорушення.

Як повідомила помічник прокурора області з питань захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин Олена Гаврилюк, з початку року за фактами недотримання земельного законодавства порушено 23 кримінальні справи (14 з них направлено до суду), розглянуто із вжиттям заходів 312 подань та приписів, задоволено 605 протестів.

Порушниками добровільно відшкодовано понад 2,5 млн. грн. збитків від незаконних операцій із землею. Крім того, задоволено 179 судових позовів на загальну суму майже 3,3 млн. грн. (реально виконано рішень судів на суму понад 2,5 млн. грн.). Державі повернуто понад 345 га та попереджено незаконне надання понад 2,5 тис. га землі.

Нерідко за «земельним питанням» стоїть невиконання службових обов’язків або навіть свідоме нехтування законами службовими особами. Нинішнього року до відповідальності притягнуто 64 посадовці, до того ж, 30 з них працювали у державних органах контролю.

Наприклад, незаконне вилучення майже 3 га землі із постійного користування Житомирського обласного лікувально-санаторного центру радіаційного захисту для дитячого та дорослого населення «Дениші» відбулося безпосередньо за розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації. Перевіркою прокуратури встановлено, що розпорядження прийнято без необхідної згоди органу управління майном - Житомирської обласної ради. Прокуратурою Житомирського району заявлено позов про визнання протиправним цього розпорядження та його скасування.

Порушення законодавства виявлено прокуратурою також при зміні цільового призначення земельної ділянки площею 6,6 га (із сільськогосподарського на інше призначення), яке дозволено товариству розпорядженням голови Житомирської райдержадміністрації у 2009 році. За втручання прокуратури дане розпорядження скасовано у судовому порядку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...