• Головна
  • У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю
15:39, 6 грудня 2011 р.

У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю

Більше 4 років мешканці села Кукільня Бердичівського району чекали на визначну подію — добудову та освячення православної каплиці. З 1933-го року тут немає свого храму, тому віряни ходили або до сусідньої Никонівки, або до села Червоне, Андрушівського району. Головним ініціатором зведення каплички стала сільський голова, її ідею підтримала практично уся громада Кукільні. Одна з активісток Станіслава Пахалович розповідає: про будову церкви вона сказала своєму племіннику, який одразу взявся допомагати.
Станіслава Пахалович, мешканка с. Кукільня: «Ми спочатку думали щось маленьке зробити, поставити зореньки і столика. Але потім вирішили трохи більшим зробити. І от у нас вийшла така церквочка.»
Людмила Колесник, в. о. голови Бердичівської РДА: «Приємно те, що ініціатива народилася серед громади і до неї долучився мій колега, заступник голови РДА М. Климчук, уродженець цього села. Я думаю, що ця свята споруда допоможе людям бути більш добрими, гуманними й допоможе нам любити ближнього. Так, як це написано в Святому Письмі.»
І дійсно, для заступника голови райдержадміністрації Миколи Климчука освячення каплиці стало справжнім святом. Він народився та виріс в селі Кукільня, тож, дізнавшись про зведення храму, зробив у цю справу чималий внесок.
Микола Климчук, заступник голови Бердичівської РДА: «Є з десяток бабусь в селі, дуже ініціативних. І от у них виникла така думка, що тут потрібен такий храм. І вони почали збирати кошти. Хто - 10 грн., хто -20грн. здавав. Так і ходили з хати в хату, на Проводи на кладовищі збирали. Є у цих бабусь і облік, хто і скільки здав. Звичайно, вони вдячні всім, хто допоміг коштами.»
Неважливо сьогодні, хто і скільки пожертвував на будівництво каплиці, кажуть мешканці села. Головне, що вони відтепер мають, де помолитися та справити різні служби Божі.
Олександра Климчук, мешканка с. Кукільня: «Ми вже такі раді! Кажемо, якщо не будуть люди ходити, то ми, 4 баби, прийдемо, поспіваємо і буде добре. Але прийдуть! Будуть тут і хрестити, і все буде добре.»
Великим бажанням у кукільчан було те, щоб освячення каплиці провів сам владика Житомирський та Новград-Волинський єпископ Никодим. Їхня мрія здійснилася.
Єпископ Никодим, владика Житомирський та Новоград-Волинський УПЦ МП: «До нас в єпархію в м. Житомир прибуло декілька жіночок. Як вони назвалися, делегація із села Кукільня. Я чув, що тут будується каплиця, але не знав, коли буде освячення. І от старші жіночки попросили, щоб я освятив каплицю. Я не міг відмовити цим добрим, щирим людям.»
На знак подяки за проведену службу Микола Климчук від імені громади села вручив єпископу ікону св. Миколая. А владика зачитав довгий список імен тих, хто брав безпосередню участь у зведенні каплиці. Тепер ці люди золотими літерами вписані в історію села Кукільня.

У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю, фото-1
У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю, фото-2
У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю, фото-3
У Бердичівському районі побудували та освятили каплицю, фото-4
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Коментарі

Останні новини
ТОП новини
У Житомирі працівники водоканалу виявили унікальну знахідку — дерев’яний трубопровід початку ХХ століття протяжністю близько 300 м
ВОДОКАНАЛ
По Житомирській області сильний вітер!, — САД
САД
Реформа харчування очима житомирських кухарів: нові виклики, нові страви, — ФОТО
ХАРЧУВАННЯ У ШКОЛАХ
Після запуску сміттєпереробного заводу у Житомирі з’явиться тариф на перероблення побутових відходів, а тариф на захоронення зменшиться до 15 копійок
СМІТТЄПЕРЕРОБНИЙ ЗАВОД
Оголошення
live comments feed...