Цифри і фото
16:02, 8 жовтня 2015 р.
ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» отримало міжнародну відзнаку
Цифри і фото
Державне підприємство «Радомишльське лісомисливське господарство» пройшло міжнародну сертифікацію і у вересні 2015 року отримало відзнаку компанії Forest Stewardship Council (FSC), що досліджує менеджмент і сприяння відповідальному управлінню лісами в світі. Це не перша відзнака підприємства. Серед інших – Національний сертифікат і присвоєння звання «Лідер галузі 2015» та ін.
За 8 місяців 2015 року ДП «Радомишльське ЛМГ» реалізувало продукції на 72 млн. 942 тис. грн., що на 56% більше за відповідний період минулого року. До зведеного бюджету сплачено 7 млн. 532 тис. грн. усіх податків та обов’язкових платежів (у минулому році – 5 млн. 947 тис. грн.).
Цьогоріч лісів відтворено на площі 216 гектарів, висаджено 1152 тис. сіянців деревинно-чагарникових порід. Природним шляхом заліснено 53 га лісових культур тощо.
Попри те, що основними напрямки діяльності лісомисливського господарства є охорона, захист і відтворення лісонасаджень, а також заготівля і переробка деревини, лісгоспи району допомагають працівникам МНС боротися з пожежами.
– Нещодавно ми отримали дозвіл на придбання додаткового пожежного автомобіля. Ми беремо участь в гасінні пожеж на полях, допомагаємо працівникам МНС. У нас були випадки пожеж у лісі внаслідок необережного поводження з вогнем. Щоб оперативніше реагувати на пожежі, плануємо створити пожежну станцію в селі Потіївка, що розташоване за 25 кілометрів від Радомишля. Цей рік був складним, але він показав, що нам потрібно доопрацювати, – підкреслив директор підприємства Іван Дмитренко.
2(4)
Нині підприємство працює над поліпшенням переробки деревини.
Нагадаємо, в квітні 2015 року парламент прийняв закон «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів» (про мораторій на експорт лісо- та пиломатеріалів у необробленому вигляді) (законопроект № 1362). Документ передбачає, що тимчасово (на 10 років) забороняється вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту необроблених лісоматеріалів: деревних порід (крім сосни) – з 1 листопада 2015 року, деревних порід сосни – з 1 січня 2017 року.
– Здійснюючи експорт ми укладаємо відповідні договори. Що глибша переробка деревини, тим вища ціна вітчизняних виробів з неї та більше осіб забезпечені роботою. Пріоритетним напрямом експорту мають бути товари, – вважає директор.
Для покращення умов праці робітників на підприємстві в цех по переробці деревини придбали і замінили зношене обладнання на нове, здійснили ремонт приміщення, встановили опалення і нові вікна.
– Я тут працюю вже чотири роки. В нашій зміні працює шість жінок. Робота непроста. Раніше в нас були залізні стіни і було дуже холодно, рукавички до рук прилипали. Завдяки директору роблять ремонт, встановили батареї, міняють вікна. Зараз ми чекаємо холодів. Думаю, вони нам будуть не страшні, – розповіла бригадир цеху Валентина Горобей.
Голова профспілкового комітету ДП «Радомишльське ЛМГ» Дмитро Довгаленко розповів, що оскільки в 2015 році Фонд соціального страхування не надавав путівок на оздоровлення дітей, за рахунок підприємства цього року вдалося оздоровити 42 дітей, зокрема, в Трускавці, Скадовську на Чорному морі і в Житомирській області – літніх оздоровчих таборах в Андрушівці, Денишах, Левкові.
За його словами, на підприємстві цьогоріч зросла заробітна плата і на 20% зросла кількість робочих місць. На сьогодні тут працює 430 працівників.
Працівників підприємства обслуговують у власній їдальні, де печуть свій хліб. Тут є роздягальні і душові, а працівників підвозять додому.
– Наше підприємство бере участь чи не в усіх заходах, які відбуваються у районі. Ми підтримуємо нашу місцеву дитячу спортивну секцію з рукопашного бою, яка є призером багатьох Всеукраїнських та міжнародних змагань, а також наших велогонщиків ДЮСШ. По можливості допомагаємо нашим військовим, які обороняють Україну на сході. Щороку напередодні 9 Травня навідуємо ветеранів, а цього року брали участь у прибиранні та реставруванні поховань, братських могил солдат, – зазначив Дмитро Довгаленко
Художнім оформленням фасадів приміщень лісомисливського господарства, оголошень, підписів на табличках тощо займається робітник по художньому оформленню Геннадій Марченко. Серед його робіт на території підприємства – малюнки у синьо-жовтих кольорах та казкові герої з дерева. Чоловік працює на підприємстві більше 33 років. Змалечку майстрував вироби з дерева – вирізьблював старшій сестрі ляльки, а в армії почав малювати. На його думку, якщо є бажання, то людина може навчитися чому завгодно.
Біля адміністративного корпусу є штучний ставок, розарій та клумби, а ще на базі підприємства діє унікальний Музей флори і фауни, який відомий не лише серед мешканців міста та України. Книга відгуків та побажань музею містить велику кількість записів на різних мовах.
– Музей заснували у 1968 році завдяки групі ініціативних жителів Радомишля, представником якої став директор лісомисливського господарства А. І. Філипович та прості працівники: художник, фотограф і таксидерміст, який не мав спеціального фаху, але виготовив опудала, – розповідає про історію заснування музею секретар лісомисливського господарства Людмила Чепцова.
Експозиція музею розміщена в чотирьох кімнатах. В музеї представлена унікальна колекція метеликів з усього світу і зберігаються опудала тварин, які розміщені на стелажах у природньому середовищі проживання. Тує є кімната, де представлені ретро фотографії створення лісового господарства та періоди його розвитку, фото заслужених працівників лісництв і родинних династій.
Довідка:
ДП «Радомишльське лісомисливське господарство» було засновано у 1936 році. До його складу входить шість лісництв: Білківське, Поташнянське, Радомишльське, Кримоцьке, Краснобірське та Потіївське.
Загальна площа лісомисливгоспа складає понад 28 тис. га.
1(12)
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
12:00
13 листопада
08:47
12 листопада
Оголошення
16:57, Вчора
19:28, 6 листопада
16:20, 12 листопада
16:23, Вчора
16:57, Вчора
live comments feed...