На Житомирщині проживає понад 28 тисяч осіб, які перенесли онкологічне захворювання
В усьому світі рівень надання паліативної допомоги, яка вгамовує біль під час найстрашніших захворювань і невиліковних діагнозів, свідчить про рівень розвитку та цивілізованості суспільства.
Сьогодні в Україні майже два мільйони людей з інвалідністю потребують фахової підтримки та співчуття, майже півмільйона щороку потребують допомоги для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Це хворі з важкими хронічними невиліковними хворобами – онкологічними, церебросудинними, хворі на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, пацієнти з ускладненнями цукрового діабету тощо, переважно в термінальний стан життя.
Всі пацієнти, яких можна віднести до зазначеної категорії в термінальний стан життя (від 6 міс до року) повинні обов’язково підлягати професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду та опікуванню, що здійснюється в спеціалізованих закладах стаціонарного типу – хоспісах. Хоспіс – це заклад охорони здоров’я, призначений для надання медичної, соціальної та психологічної допомоги особам з невиліковними хворобами в останні місяці життя. Головна мета перебування пацієнта в хоспісі – покращення останніх днів життя пацієнта, полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та членів його родини.
Як зазначив координатор із паліативної допомоги УОЗ ОДА Волков Тарас Олександрович, на сьогодні в Житомирській області проживає 28373 осіб, які перенесли онкологічне захворювання. В 2014 році померли від злоякісних новоутворень 2138 хворих, із них близько тисячі (1250) потребували паліативної допомоги. За вказаний період часу в м. Житомирі померло від онкологічних захворювань 382 хворих, з цієї кількості паліативної допомоги потребували близько 180 хворих. На кінець вересня 2015 року в м. Житомирі потребували хоспісної допомоги 26 осіб.
На даний час в області працює лише один заклад паліативної та хоспісної допомоги - це громадська організація «Хоспис Святої Олени» м.Коростень, де розгорнуто 29 ліжок. Тому, враховуючи потребу в наданні спеціалізованої паліативної допомоги хворим із невиліковними хворобами, виникла потреба в створенні хоспісу в м. Житомирі потужністю 20-30 ліжок.