• Головна
  • На Житомирщині проживає понад 28 тисяч осіб, які перенесли онкологічне захворювання
17:18, 9 жовтня 2015 р.

На Житомирщині проживає понад 28 тисяч осіб, які перенесли онкологічне захворювання

 В усьому світі рівень надання паліативної допомоги, яка вгамовує біль під час найстрашніших захворювань і невиліковних діагнозів, свідчить про рівень розвитку та цивілізованості суспільства.

Сьогодні в Україні майже два мільйони людей з інвалідністю потребують фахової підтримки та співчуття, майже півмільйона щороку потребують допомоги для полегшення симптомів невиліковних хвороб. Це хворі з важкими хронічними невиліковними хворобами – онкологічними, церебросудинними, хворі на ВІЛ/СНІД, туберкульоз, пацієнти з ускладненнями цукрового діабету тощо, переважно в термінальний стан життя.

Всі пацієнти, яких можна віднести до зазначеної категорії в термінальний стан життя (від 6 міс до року) повинні обов’язково підлягати професійному паліативному медико-соціальному та психологічному нагляду та опікуванню, що здійснюється в спеціалізованих закладах стаціонарного типу – хоспісах. Хоспіс – це заклад охорони здоров’я, призначений для надання медичної, соціальної та психологічної допомоги особам з невиліковними хворобами в останні місяці життя. Головна мета перебування пацієнта в хоспісі – покращення останніх днів життя пацієнта, полегшення фізичних та моральних страждань пацієнта та членів його родини.

Як зазначив координатор із паліативної допомоги УОЗ ОДА Волков Тарас Олександрович, на сьогодні в Житомирській області проживає 28373 осіб, які перенесли онкологічне захворювання. В 2014 році померли від злоякісних новоутворень  2138 хворих, із них близько тисячі (1250) потребували паліативної допомоги. За вказаний період часу в        м. Житомирі померло від онкологічних захворювань 382 хворих, з цієї кількості паліативної допомоги потребували  близько 180 хворих. На кінець вересня 2015 року в м. Житомирі потребували хоспісної допомоги 26 осіб.

На даний час в області працює лише один заклад паліативної та хоспісної допомоги - це громадська організація «Хоспис Святої Олени» м.Коростень, де розгорнуто 29 ліжок. Тому, враховуючи потребу в наданні спеціалізованої паліативної допомоги хворим із невиліковними хворобами, виникла потреба в створенні хоспісу в м. Житомирі потужністю 20-30 ліжок.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #хоспіс #паліативна допомоги #тарас волков #онко
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі триває рейтингове електронне голосування щодо перейменувань вулиць
ПЕРЕЙМЕНУВАННЯ ВУЛИЦЬ
Оголошення
live comments feed...