Идите в баню
У ці зимові холоднечі дні, для вас, любі житомиряни та гості міста, ми зібрали усі пропозиції Житомира про життя лазень та Spa-центрів!
Лазня - це воістину храм здоров'я душі і тіла. На Русі баню завжди любили і цінували за її дивовижні лікувальні властивості. Попарившись, людина позбавлялася від хвороби що турбувала її. Лазня знімала втому і напругу трудового тижня, поверталися бадьорість і життєрадісність.
Щоб лазня приносила користь і тілу і душі потрібно відвідувати її не частіше двох разів на тиждень. Візит в лазню краще планувати на ранок. Тільки не потрібно ситно їсти перед лазнею, пиво-горілку теж не пити. Пити, палити зовсім не треба звичайно, не тільки перед лазнею. Беріть в баню мінералку, трав'яний чай, компот, тобто те, що вам більше довподоби.
У лазні не треба відразу лізти в парилку, потрібно поступово розігріватися. Перед парилкою можна помитися або просто прийняти теплий душ. Тільки голову не мочіть, мокре волосся добре проводять тепло, потім в парильні можна отримати тепловий удар.
Беріть з собою в лазню березовий віник, (або інший який більше подобатися),навіть якщо не збираєтеся паритися. Віник можна замочити і просто насолоджуватися ароматом березового гаю.
Помилки, яких слід уникати при відвідуванні сауни:
- Надягати в сауну купальник - він перешкоджає нормальному потовиділенню і заважає вашому тілу відпочивати.
- Сидіти на нижній, найхолоднішій лаві, з метою пробути в сауні якомога довше.
- Сидіти на верхній полиці, звісивши ноги вниз, а голову тримаючи під стелею.
- Обливатися після сауни теплою водою замість холодної.
- Після сауни занурюватися в басейн, не змивши з себе піт під душем - це негігієнічно.
- Перетворювати сауну в парну частими тривалими обливаннями . Якщо це відбудеться, підвищиться навантаження на серце і кровоносні судини. Висока температура сауни разом з підвищеною вологістю шкодять здоров'ю.
- Розчісувати волосся в сауні шкідливо для волосся.
Приємного вам відпочинку та оздоровлення!