В Житомирі автор та виконавець власних творів Роман Лілея  представить свою першу збірку поезії "Не знаю я, чи мають квіти душу…".

Збірка вийшла друком вкінці 2017 року і перша її презентація відбудеться саме в Житомирі. До книги увійшли вірші, написані впродовж 2017 року українською мовою, яка, на думку автора, є найпоетичнішою мовою в світі.

Головними героями поетичних творів цієї збірки є квіти. Саме через них автор прагне показати різні характери людей, розкрити прекрасні жіночі риси, змалювати вічну красу. 

Вірші Романа Лілеї сповнені  віри в цілісність крихкого буття, огортають читача тихою радістю і світлим смутком. Блукаючи вуличками та скверами, читач милується знайомими з дитинства рідними і загадковими квітами. Кожна рослина має свою таємницю, спогади, історію, а може, і душу.

Багатогранність та неповторність поетичних образів втілені на сторінках книги  художницею Олександрою Бахіною. Розглядаючи ілюстрації, відчуваєш світло кохання, усвідомлюєш тендітність життя з його простими істинами і таку легку і нереальну реальність.

Роман Лілея також є автором та виконавцем власних пісень. В 1991 році на ІІ фестивалі "Червона рута" в Запоріжжі Роман Барановський (Роман Лілея) став лауреатом фестивалю; зал, стоячи, зустрічав його пісню "Вічная пам'ять". А вже в 1992 році він посів перше місце на Міжнародному фестивалі «Доля» в жанрі авторської пісні, також з піснею на духовну тематику про зруйновану капличку.

Сьогодні Роман Лілея співає на зустрічах та святах, в лікарнях, у військових частинах. Почути пісні у виконанні автора можна буде і в Житомирі під час презентації збірки поезії "Не знаю я, чи мають квіти душу…". 

А також, в рамках зустрічі-презентації, відбудеться відкриття виставки фотографа Леоніда Шевчука, яка буде проходити з 20 січня по 10 лютого. Фотороботи виконані протягом 2017 року в урочищі Кип'яче, смт. Чоповичі Малинського району, на них зображено Ставропігійний жіночий монастир на честь Афонської ікони Божої Матері.