Про особливості цьогорічного конкурсу розповість Євген Лущиков, який відвідав останнє засідання організаційного комітету конкурсу. 22 книги борються цьогоріч у восьми номінаціях за звання «Кращої книги» Житомирщини.
У порівняні з минулим роком домінантів більше і це зумовлено, як говорять в оргкомітеті конкурсу, не лише із збільшенням кількості видавництв, а в першу чергу – із покращенням якості поліграфії. Хоча й не тільки.
Андрій Близнюк, член оргкомітету конкурсу
«І оці видавництва вони набирають оберти не тільки за кількістю тиражів, а й за кількістю авторів»
Усі ці фактори й ускладнюють перед організаційним комітетом конкурсу вибір у кожній з номінацій. А вибір не простий, адже серед домінантів є такі відомі імена, як Володимир Шинкарук, Михайло Пасічник, Ванда Чайківські та інші…
Віктор Балюрко, голова оргкомітету конкурсу
«І всі вони досить достойні і гідні і всі вони, безперечно, підлягають під головні критерії відбору на конкурс»
Загальний призовий фонд конкурсу «Краща книга року» складає 22 тисячі гривень.. Проте головною метою конкурсу є стимуляція видавництв до виготовлення кращої поліграфічної продукції та зацікавлення пересічного читача житомирськими авторами.
Андрій Близнюк, член оргкомітету конкурсу
«Сьогоднішній конкурс показав , що в нашій області є багато людей, які вміють писати, є багато поетів, прозаїків, істориків, істориків футболу театру тощо. І головне є достойні видавництва, які можуть видавати і представляти гаших митців не лише на теренах України , а й на європейському рівні»
Переможців конкурсу по кожній номінації оголосять 9 листопада на день української писемності в приміщенні філармонії.