Чоловіча хорова капела України ім. Л.М.Ревуцького (Київська чоловіча хорова капела) була створена рішенням Президії Музично-хорового товариства УРСР в 1969 році.

Чоловічий хоровий спів є важливим чинником та внутрішньою потребою української душі. В Україні в церковних хорах співали тільки чоловіки та хлопчики (дисканти, альти). Звідси й багатство церковної хорової музики у звучанні чоловічих голосів. Потреба у створенні чоловічої хорової капели, яка б зберігала та розвивала вікові традиції чоловічого хорового співу була очевидна. Вперше капела заспівала наприкінці 1970 року під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Семена Васильовича Дорогого – першого художнього керівника та головного диригента капели. За визначні мистецькі досягнення в 1974 році колективу було присвоєно ім’я класика української музики Левка Ревуцького.

Колектив є пропагандистом творчості сучасних українських композиторів Є. Станковича, І. Карабиця, Л. Дичко, В. Зубицького, Г. Гаврилець, О. Яковчука, В. Степурка, Г. Успенського, М. Шуха, І. Небесного, І. Тараненка.

У репертуарі хору окрім української музики є зразки слов’янської та зарубіжної церковної і класичної хорової музики, як "a capella", так і в супроводі симфонічного оркестру або органу.

Капела з успіхом виконує вокально-симфонічні твори: «Реквієм» Л. Керубіні, «Меса» Л. Перозі, оперу-ораторію «Цар Едіп» І. Стравинського, кантату “Карміна Бурана” К. Орфа, 13-ту симфонію Д. Шостаковича, рапсодію «Думка» Л. Дичко та інші твори з відомими симфонічними оркестрами багатьох країн та презентує концертні програми в найкращих концертних залах України, Польші, Болгарії, Нідерландів, Іспанії, Франції, Ізраїлю, Італії, Великобританії, Бельгії.

Учасник фестивалів:

  • Старовинної музики в м. Старий Сонч (Польща);
  • Фландрійського (Бельгія1992-2000р.);
  • БорнемунськогоБредфорськогоМалвернського, Леомінстерського та Глоувенського (1992-2000р.);
  • Духовної музики в м. Тортоза та хабанер у м. Торев'єха (Іспанія1997р.);
  • “Різдво Христове-97” в Єрусалимі та Назареті (Ізраїль1997р.);
  • Духовної музики “Краків – культурна столиця Європи 2000 року” (Польща).

Детальна інформація: (0412) 22-13-57, http://philharmonia.com.ua