Рано чи пізно настає момент, коли людині хочеться змінити роботу, зважаючи на певні обставини. Однак, прийняти таке відповідальне рішення досить складно, тому далеко не всі наважуються повернути своє життя на 180 градусів. В деяких ситуаціях від специфіки роботи дійсно залежить дуже багато, але іноді все ж потрібно виходити із зони комфорту, якщо подібний крок може відкрити нові професійні перспективи.
Як зрозуміти, що вже час перейти на іншу роботу?
Кожна людина має слідкувати за своїм фізичним і моральним станом. Для цього зовсім не потрібно мати освіту психолога, бо звичайні щоденні думки про роботу – ідеальний показник рівня задоволення власним родом діяльності. Очевидно, що емоції й враження мають бути позитивними або нейтральними, а інакше – немає сенсу триматися за таку роботу. При цьому моральне задоволення буває різним, але кращий варіант, коли людина виконує певне завдання й отримує додаткове натхнення. Якщо ж спостерігається зовсім протилежна ситуація, спровокована поганим настроєм, відсутністю мотивації та загальною відразою до роботи, треба правильно реагувати й шукати шляхи виходу з неї. Так проявляються симптоми, які свідчать про наявність проблем у професійній сфері життя. Щоб тенденція змінилась, варто спробувати себе в іншій області.
При цьому слід заздалегідь виявити причину поганого настрою, бо вона може ховатися за банальним професійним вигоранням, а не за робочими проблемами. Досить часто стається так, що людина просто відчуває себе не зовсім комфортно, маючи престижну і високооплачувану професію. Це лише своєрідний прояв втоми чи реакція на конфлікти з колегами. Однак, стабільний дохід, хороші умови праці й можливість швидкого кар’єрного росту – це ті фактори, які завжди урівноважують ситуацію, не мотивуючи людину на глобальні зміни.
Чи варто ризикувати, шукаючи прийнятні варіанти для душі?
Відповідь на це питання однозначна – так. Все ж таки в житті можна йти на експерименти, якщо вони не знаходяться за рамками загальних тенденцій і здорового глузду. Простіше кажучи, коли діло доходить до зміни професії, слід хоча б проаналізувати ринок праці, а потім приймати рішення. Цей крок допоможе уникнути критичних помилок і знайти вакансію з кращими умовами: від розміру заробітної плати до можливостей розвитку лідерських якостей.
Починаючи роботу у новій компанії, кожна людина має бачити перспективи подальшого росту. Це потрібно для комфортної взаємодії з навколишнім середовищем і колегами. Якщо ж згодом видимого покращення не відбулось, досить вірогідно, що в процесі прийняття рішення була допущена помилка або попереднє місце роботи було не таким вже й поганими.
На жаль, попри велику кількість різних можливостей, знайти улюблене заняття у житті не так-то й просто, тому не потрібно боятися повторювати спробу до тих пір, поки очікування не виправдаються.. Той факт, що колись уже була допущена помилка у виборі професії, не повинен стати приводом для відмови від мрії, бо віддати частину свого життя ненависній роботі навряд комусь хочеться, а подібна ситуація зустрічається досить часто. Додатковим мотиваційним фактором до зміни сфери діяльності можуть служити історії успішних і знаменитих людей. Наприклад, французький художник Поль Гоген відмовився від своєї кар'єри брокера та відправився на Таїті, де вдосконалював свою майстерність у живописі. Член команди PokerStars Team Pro Андре Аккарі був розробником програмного забезпечення, перш ніж стати професійним гравцем у покер. Відомий голлівудський комік Денні Девіто починав із роботи у перукарні, а Ален Делон взагалі навчався на м’ясника. Всі ці успішні кейси ще раз доводять, що в житті потрібно ризикувати, коли випадає така можливість.
Повноцінний відпочинок – це важливо
У більшості випадків потрібно лише гарно відпочити, щоб знову почати працювати продуктивно. Якщо відпустки чекати ще довго, то декілька вихідних (за власний рахунок) – доволі прийнятний варіант. Повністю відновити запас життєвих сил навряд вийде, але перевірити свій психологічний стан і виявити причину негативного настрою – це реальна перспектива. Дуже часто корінь проблеми криється саме у професійному вигоранні. Кожна людина емоційно втомлюється від того, що доводиться виконувати монотонну роботу впродовж декількох місяців, не маючи можливості для зміни ритму і перезавантаження. Повторювати аналогічні дії досить важко, як і знаходити підхід до керівництва, намагаючись дотримуватись рекомендацій.
В результаті часто лише хороший відпочинок дозволяє стабілізуватися. Це значить, що працівник знову готовий розв’язувати складні задачі і ефективно взаємодіяти з колегами. Очевидно, що з таким підходом до справи продуктивність праці зросте, як і рівень заробітної плати. Ці аспекти є дуже важливими, адже у людини має бути не тільки внутрішня, а й зовнішня мотивація.
Як діяти, коли на столі є вигідна пропозиція?
Справжній професіонал принесе користь у будь-якій сфері, тому вигідну пропозицію варто вважати кроком вперед, попри можливі труднощі. Тим паче коли людина сама шукає кращу роботу, відмовлятися від шансу – не логічно. Страх перед новими викликами являє собою цілком природну реакцію, але головне – прийняти правильне рішення, а не злякатись остаточно. Можливо, такий відповідальний крок дозволить змінити життя у кращий бік, а якщо ні, то хоча б залишиться досвід.