Одним із найбільш затребуваних матеріалів універсального призначення вважається плівка поліетиленова, яка активно експлуатується в різних сферах діяльності. Однак найчастіше застосування цього матеріалу можна зустріти у сфері сільського господарства. Причому плівку застосовують як власники великих аграрних підприємств, так і приватні господарства.

З її допомогою вдається вирішити всілякі проблеми: починаючи зі створення теплиць для вирощування різних культур і закінчуючи укриттям зібраного врожаю. Якісна плівка поліетиленова користується особливим споживчим попитом за рахунок певного набору характеристик і корисних властивостей.

Чим плівка краща за інші матеріали?

У сфері сільського господарства використовується поліетиленова плівка різної товщини – від 4 до 200 мкм. Це оптимальні показники товщини, завдяки яким сонячні промені легко проникають у теплицю, але при цьому рослини будуть захищені від негативного впливу різких температурних перепадів. Щоб урожай у теплицях був надійно захищений від подібних перепадів, необхідно підбирати оптимальну товщину матеріалу, відштовхуючись від температури повітря у конкретному регіоні – вночі та вдень.

Незважаючи на те, що поліетилен має безліч конкурентів, його популярність не зменшується. Адже ці матеріали не мають тих якостей, які характерні для плівки. Крім того, поліетилен відрізняється доступними цінами, що роблять його відносно недорогим покривним матеріалом, який активно застосовується фермерами.

Купити поліетиленову плівку можна для будівництва різних конструкцій завдяки її мінімальній вазі. Таким чином, буде виключено велике навантаження на основу конструкції теплиці або парника.

Способи застосування поліетиленової плівки

Виробник поліетиленової плівки PackOn надає широкий асортимент, в якому вдасться підібрати найбільш відповідні матеріали за різними параметрами. За рахунок своїх еластичних характеристик, водонепроникності плівку активно застосовують для:

  • будівництва парників та теплиць, незалежно від особливостей конструкції;
  • мульчування ґрунту;
  • пакування вже готової сільськогосподарської продукції;
  • дражування насіння;
  • гідроізоляції спеціальних сховищ, де будуть знаходитися овочі, зерно, силос;
  • покращення зрошувальних каналів, водойм для поливу;
  • укриття окремих земельних ділянок;
  • зведення навісів та інше.

У плівку часто упаковують зібраний урожай, оскільки її оптимальні показники товщини забезпечують надійний захист від негативних зовнішніх факторів. В результаті цей матеріал буде корисним при виконанні різних процесів: починаючи з вирощування, збирання врожаю і закінчуючи його упаковкою.

Наприклад, для парників і теплиць рекомендується використовувати плівку світлостабілізованого типу, яка відрізняється високим коефіцієнтом захисту від ультрафіолетового випромінювання. Наявність світлостабілізованих компонентів у складі дозволяє суттєво продовжити термін служби плівки.

Переваги поліетиленової плівки

Показники світлопроникності плівки досить високі і становлять близько 80%. Її основна здатність полягає у розсіюванні проникаючих сонячних променів. Все це прискорює фотосинтез рослин, створюючи сприятливі умови для їхнього нормального розвитку та зростання. Порівняно зі склом поліетиленова плівка Львів не забезпечує локального перегріву.

До списку основних переваг використання плівки для сільського господарства входять такі властивості та характеристики:

  • еластичність, згинання;
  • тривалий термін служби, який залежить від товщини;
  • захист рослин від ультрафіолету;
  • простий спосіб застосування;
  • можливість обрати будь-яку ширину рулону;
  • стійкість до атмосферних опадів, різких температурних перепадів.

Завдяки легкій вазі, плівка не обтяжує каркас теплиці, а значить фундамент не потребує попереднього зміцнення. Все це сприятливо позначається на швидкому способі будівництва таких конструкцій. При цьому облаштування не потребує додаткових зусиль, знань та досвіду, тому плівку часто застосовують у приватному секторі, на дачах.