До складу великої побутової техніки як правило відносять телевізори, пральні машини, холодильники та іншу техніку, яка споживає значну кількість електричної енергії та вимагає уваги користувача в керуванні і застосуванні. Пральна машина або потужна посудомийна система потребують для роботи достатньо велику кількість електричної енергії, яку треба попередньо розрахувати. Велика побутова техніка перед придбанням вимагає достатньо точного розрахунку потужності та відповідності параметрів побутової техніки можливостям електричної мережі в будинку. Це допоможе використовувати її максимально комфортно з мінімальними ризиками як для електромережі, так і для самих приладів.

Широкий асортимент електротоварів для житлових потреб та роботи офісу чи комерційного закладу, пропонує онлайн магазин Буд Постач. Тут можна придбати найпоширеніші види великої побутової техніки, електроінструмент та техніку для будівництва, ремонту, домашнього господарства.

Про актуальний асортимент великої побутової техніки докладніше можна дізнатись на сторінках сайту інтернет-магазину Буд Постач, де є можливість вивчити характеристики товарів та оформити швидке доставлення замовлення.

Стандартна потужність мережі у квартирі і приватному будинку

Не всі споживачі знають, що є встановлена електрична потужність для користувачів:

  • для приватного будинку загальна потужність має складати не більше 5 кВт;
  • в багатоквартирному будинку з газом – приблизно 3 кВт;
  • якщо у квартирі немає газу чи іншого джерела для приготування їжі ‒ 8 кВт.

Звісно, що це показники, які не обов'язкові для кожної квартири чи приватної оселі. Проте в більшості випадків на них можна орієнтуватись як на усереднений показник. Звісно, якщо тільки власники завчасно не подбали про збільшені ліміти потужності.

На що можна розраховувати власникам звичайних квартир і будинків?

Згадані ліміти не дуже порадують власників будинків і квартир. Адже для стабільної, гарантованої роботи сучасних електроприладів у побуті, може потребуватись постійне вимкнення потужних пристроїв і контроль застосованих одночасно електроспоживачів у локальній мережі. Отже, на що можна розраховувати і на що не варто?

3 кВт – це одночасно ввімкнені: посудомийна машина на 1,8…2 кВт, пральна машинка на 1,5 кВт та декілька ламп освітлення. Не дивлячись на те, що сумарно потужність дещо вища за номінальну, в один момент всі пристрої не працюють на повну потужність і залишається можливість приєднати не дуже вимогливе до потужності світлодіодне освітлення.

Проте із визначенням потужності пристроїв не все так просто. Бажано не лише скласти арифметично всі потужності всіх електроприладів, але і додати мінімум 15-20%. Це – резервне пікове навантаження, що може бути тимчасовим, під час запуску двигунів пилососа чи пральної машини. Навіть декількох секунд такої високої потужності вистачить, щоб створити аварійну ситуацію. Тому якщо є бажання розрахувати все з ідеальною точністю, врахуйте не номінальну потужність електроприладів, а перегляньте паспортні дані і знайдіть пікову, тобто максимальну потужність. Вона зазвичай з'являється під час початку роботи пристроїв із двигунами або під час виведення їх на максимальні режими у застосуванні.

Чи є вихід із такої ситуації: потужність приладів вище 3…5 кВт?

Найкращий вихід із ситуації: поступове і почергове ввімкнення потужних електропристроїв у будинку. Якщо виконувати таку пораду, то придбання навіть достатньо потужних пилососів, холодильників і пральних машинок не стане на заваді нормального ведення домашнього господарства. Сполучати їх у одній домашній мережі одномоментно є ризикованим кроком – можна створити аварійну ситуацію.