• Головна
  • У Житомирі з'явиться багатофункціональний парк відпочинку та дозвілля
Презентація проекту
22:07, 24 жовтня 2015 р.

У Житомирі з'явиться багатофункціональний парк відпочинку та дозвілля

Презентація проекту

У Житомирському національному агроекологічному університеті пройшла презентація проекту спільної дії Житомирської міської ради та ЖНАЕУ «Зробимо разом наше місто найкращим».

Мета проекту: створення на території міста масштабного комплексу соціального, культурного, екологічного, виховного, патріотичного, освітньо- наукового характеру і значення, що сприятиме комфортному середовищу для мешканців та гостей м. Житомира.

Актуальність проекту обумовлена й тим, що зелені насадження міста, що існують, орієнтовані на звичайні прогулянки або місця статичного відпочинку. Тут перш за все закладена ідея різнопрофільного відпочинку – пізнавального та оздоровчого характеру для всіх верств населення.

Варто зазначити, що такий комплекс має переваги у системі природно-екологічної основи Житомира на предмет формування якісного навколишнього середовища. А саме, створення та підтримка комфортабельного мікроклімату (формування зеленими насадженнями оптимального гідротермічного режиму й газового складу повітря); охорона поверхневих вод (підтримка рівномірності річного стоку, очистка його поверхні); охорона ґрунтів (трансформування поверхневого стоку у ґрунтовий, стабілізація ґрунтового змиву й ерозії, фільтрації забруднювачів, підтримка водно- повітряного й теплового режиму ґрунтів); охорона атмосферного повітря (пригнічення бактеріальної флори фітонцидами, поглинання зеленими насадженнями пилу й газів); підтримка сприятливого акустичного режиму території (захист від шуму за допомогою екранів з насаджень); підтримка біорізноманіття (відтворення та функціонування біоти).

Проект парку відпочинку передбачає виконання комплексного благоустрою його території, створення алей та доріжково-стежкової мережі з зовнішнім освітленням, встановленням малих архітектурних форм та озеленення.

Також у функціональному зонуванні території передбачені такі зони як: - вхідна зона (поділена на дві частини: південну (вул. Корольова) та східну (вул. Вітрука); - культурно-просвітницька зона (включає територію проведення масових розважальних заходів під відкритим небом та створення площадок для літніх кафе, кіосків з їжею та напоями, вуличний кінотеатр тощо); - ландшафтно-експозиційна зона (розташована в центральній частині парку, де будуть створені партерні газони з декоративними деревними та чагарниковими рослинами й квітниками, а у зимовий час у даній зоні можна проводити фестивалі снігових та льодових скульптур, будівництва льодових замків з гірками тощо); - спортивна зона (включає південно-східну частину парку, де доцільно розмістити площадки для гри у футбол, баскетбол, волейбол, великий та настільний теніс, для екстремальних видів спорту, а у зимовий час частину територію можна трансформувати у ковзанку); - зона відпочинку для дітей та дорослих (на цій території доцільно розмістити дитячі атракціони, площадку для вивчення правил дорожнього руху,бесідки, гойдалки тощо та передбачено розташування зони у північній частині парку, неподалік екологічного ліцею № 24); - господарська зона (розташована на західній межі парку із прилеглими територіями і розміщує на собі пасіку, теплиці, ферму та інші території ЖНАЕУ і за призначенням належить до науково-дослідної діяльності університету); - зона транспорту (межує із вхідною зоною на півдні та північному сході парку, що має розміщувати стоянки для автомобілів відвідувачів комплексу).

Відмітимо, що, окрім такого вдалого розташування зон, родзинкою комплексу має стати доріжка для пробіжок по периметру парку з прокатом велосипедів та роликів. Повноцінний відпочинок у ошатному острові природи буде забезпечуватися завдяки наданню різноманітних послуг. Зокрема, лавки з урнами для відпочинку; зручні бесідки, у яких можна поспілкуватися з друзями та родиною; гойдалки неподалік бесідок, окремо передбачена зона з гамаками; газон для різноманітних пікніків; кіоски з їжею та напоями, що дозволить провести весь день у парку, а також туалети; танцювальний майданчик; безкоштовний WIFI по всій території парку (забезпечується завдяки наявності власних сигнальних точок); окрема зона для занять йогою, тайцзицюань тощо; вуличний екран для показу фільмів на різну тематику.

Таким чином, співпраця Житомирської влади та Житомирського національного агроекологічного університету в рамках проекту «Зробимо разом наше місто найкращим» забезпечить створення умов для повноцінного відпочинку та забезпечення різноманітного дозвілля як житомирянам, так і гостям міста; охорону навколишнього середовища; благоустрій території міста.

У рамках презентації проекту відбулося підписання Меморандуму між Житомирською міською радою та ЖНАЕУ про спільну реалізацію зазначеного проекту. Без сумніву, такого формату парк відпочинку буде користуватися значним попитом. Адже це буде єдиний парк у місті з таким різноманіттям послуг для населення різного віку

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомир #парк #жнау #міськрада
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
На Житомирщині відпуск всіх рецептурних ліків, які купуються пацієнтами за власні кошти, здійснюватиметься за електронним рецептом
Електронний рецепт
У Житомирі сьогодні відбудеться Здорова прогулянка на свіжому повітрі
Анонс
Медики Житомирського обласного онкодиспансеру переказали на підтримку ЗСУ майже пів мільйона гривень
Допомога
У Житомирі викрили міжрегіональний канал збуту наркотичних засобів з місячним оборотом до 1,5 млн грн – шістьом особам повідомили про підозру
ПРОКУРАТУРА
Оголошення
live comments feed...