20:32, 30 листопада 2015 р.
На Житомирщині стартував ІІ тур додаткової імунізації проти поліомієліту
З 30 листопада в області розпочався ІІ тур масової імунізації населення проти поліомієліту. За словами начальника відділу мобілізаційної роботи та спеціальних питань управління охорони здоров'я ОДА Сергія Березовського, додаткової вакцинації в турі підлягають діти віком від 2 місяців до 6 років (всього біля 80 тисяч дітей області).
Напередодні Міністерство охорони здоров’я України провело селекторну нараду за участю представників міжнародних організації ВООЗ та ЮНІСЕФ, фахівців в галузі інфекційних хвороб та імунології, на якій були розглянуті актуальні питання додаткової імунізації проти поліомієліту, перевірена готовність закладів охорони здоров’я до проведення щеплень. У заході брали участь фахівці управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації, обласні позаштатні спеціалісти, які задіяні до проведення вакцинації, головні лікарі районних лікувально-профілактичних закладів.
Житомирщина повністю готова для проведення імунізації. Оральна поліомієлітна вакцина у кількості 160 тисяч доз завчасно отримана закладами області, а медичні працівники пройшли додаткове навчання та тренінги. Завершується другий етап імунізації 12 грудня.
Довідково.
Вірус поліомієліту – це хвороба брудних рук, поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до поліомієліту є діти віком до п'яти років. Ліків від поліомієліту не існує. Імунізація є єдиним захистом від недуги. Більшість хворих стають інвалідами, а близько 5-10% помирає, кажуть в Дитячому фонді ООН (ЮНІСЕФ).
Є дикий вірус поліомієліту, який власне становить основну загрозу, може вражати центральну нервову систему, може спричиняти паралічі, закінчуючись смертю хворого, і саме цей вірус може швидко поширюватися в міжнародних масштабах.
А є вакциноасоційований поліомієліт – він може розвинутися у нещепленої дитини, яка контактувала із дитиною, яку вакцинували оральною «живою» вакциною, оскільки вірус впродовж 60 діб може виділятися з фекаліями. Проте теоретичний ризик незначний – 1 випадок на 7-14 мільйонів.
Ідея додаткової імунізації дітей в Україні від поліомієліту виникла тоді, коли на початку вересня на Закарпатті зафіксували два випадки паралічу у дітей, які не пройшли вакцинацію. Це були діти 2011 та 2014 років народження. Лабораторія ВООЗ підтвердила наявність вакциноасоційованого поліовірусу.
Зараз цей вірус циркулює в Україні і лише масова одночасна вакцинація 95% дітей живою вакциною допоможе його викорінити.
Для України питання поліомієліту стоїть гостро ще й через те, що в Україні, за офіційною статистикою, у 2014 році лише половина дітей булавакцинована від цієї недуги, частково і через відсутність вакцин. Але зараз вакцина є, якісна, переконують у МОЗ, і рекомендують вакцинуватися.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Від музейних колекцій до архітектурних памʼяток: як ЄС допомагає рятувати культурну спадщину України
Партнерський матеріал
09:00
7 листопада
16:35
6 листопада
Оголошення
10:15, 29 жовтня
10:15, 29 жовтня
16:21, 30 жовтня
16:21, 30 жовтня
16:21, 30 жовтня
live comments feed...