• Головна
  • На Житомирщині горе-батько більше 10 років не платив аліменти
09:23, 12 січня 2016 р.

На Житомирщині горе-батько більше 10 років не платив аліменти

За позовом прокуратури Баранівського району судом прийнято рішення про позбавлення батьківських прав 43-річного чоловіка та стягнення з нього аліментів у розмірі 30 відсотків від необхідного прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Йдеться про те, що батько неповнолітнього, у порушення Закону України «Про охорону дитинства», протягом більше 10 років не займався вихованням свого сина, не піклувався про його здоров`я, духовний та моральний розвиток, навчання тощо.

Більше того, від народження сина не надавав ніякої матеріальної допомоги, хоча зобов’язаний, відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Оскільки законний представник неповнолітнього (мати безвісти зникла) бабуся-пенсіонерка не в змозі оплатити послуги адвоката, а орган опіки і піклування - виконавчий комітет Кам`янобрідської селищної ради не має спеціаліста з юридичних питань, прокуратура району стала на захист інтересів неповнолітнього та через суд поновила його права.

Додатково. Відповідно до ст. 23 Закону України «Про прокуратуру», прокурор здійснює представництво в суді інтересів громадянина у випадках, якщо така особа не спроможна самостійно захистити свої порушені чи оспорювані права або реалізувати процесуальні повноваження через недосягнення повноліття, недієздатність або обмежену дієздатність, а законні представники або органи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси такої особи, не здійснюють або неналежним чином здійснюють її захист.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#аліменти #прокуратура #дитина
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...