• Головна
  • На Житомирщині показник захворюваності на туберкульоз знизився
08:29, 23 березня 2016 р.

На Житомирщині показник захворюваності на туберкульоз знизився

22 березня в обласному протитуберкульозному диспансері відбувся День відкритих дверей для регіональних ЗМІ.

Головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Віталій Дідик ознайомив з роботою закладу, який є одним з найкращих в державі.

Під час прес-конференції «Стан захворюваності на туберкульоз у Житомирській області. Заходи, що вживаються для стабілізації ситуації по захворюваності на туберкульоз у Житомирській області», яка відбулася за участі в.о. заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Лучківа, головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Віталія Дідика, заступника головного лікаря з медичної частини Ольги Сіомак та заступника головного лікаря з амбулаторно-поліклінічної роботи Лариси Коломієць, журналісти отримали вичерпну інформацію щодо ситуації із захворюваністю на туберкульоз в Україні та в області.

За словами Віталія Дідика, в обласному протитуберкульозному диспансері розгорнуто 460 ліжок для надання спеціалізованої медичної допомоги хворим на туберкульоз. Натомість ситуація із захворюваністю на туберкульоз в області залишається складною. Так, минулого року на Житомирщині виявлено 830 нових випадків захворювання. Втім, показник захворюваності на туберкульоз знизився до 66,0 на 100 тисяч населення, або на 2,3%.

Серед вперше виявлених 37% хворих мали захворювання у фазі розпаду, 71% - бактеріовиділювачі (особливо небезпечні хворі для оточуючих).

У 2015 році виявлено 46 випадків активного туберкульозу серед дітей 0-17 років, що становить 18,9 на 100 тис. дитячого населення.

Велике занепокоєння у лікарів-фтизіатрів викликає зростання показника захворюваності на хіміорезистентний туберкульоз. У 2015 році зареєстровано 260 випадків.

Протягом останніх чотирьох років в області залишається на високому рівні показник захворюваності на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ-інфекція. У 2015 році зареєстровано 106 нових випадків (2014 р. - 79), показник захворюваності становить 8,4 на 100 тис. населення.

Також минулого року в області зареєстровано 153 випадки смерті від активного туберкульозу (у 2014 році - 166), що становить 12,2 на 100 тис. населення.

В.о. заступника начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Віктор Лучків акцентував увагу на тому, що для жителів області лікування протитуберкульозними препаратами є цілком безкоштовним. Житомирщина регулярно отримує протитуберкульозні препарати, що дозволяє забезпечити ними всі етапи лікування хворих на туберкульоз: стаціонарний, санаторний, амбулаторний. Варто зазначити, що один-ліжко день в обласному протитуберкульозному диспансері вартує державі 260 гривень, а вартість лікування одного хворого на туберкульоз може сягати 80 тисяч гривень.

Також Віктор Іванович наголосив на важливості продовження лікування у санаторних закладах Житомирщини. Наразі в області функціонує протитуберкульозний санаторій для дорослих “Лісова казка” на 150 ліжок (Коростишівський р-н) та протитуберкульозний санаторій для дітей “Лісовий берег” на 240 ліжок (м.Житомир).

Фахівці закликають жителів області вести здоровий спосіб життя, повноцінно та своєчасно харчуватися, дотримуватися правил особистої гігієни, регулярно прибирати та провітрювати помешкання, раз на рік проходити флюорографічне обстеження органів грудної клітки (для дорослих), слідкувати за своєчасним проведенням туберкулінодіагностики у дітей (1 раз у рік) та її результатами, а також стежити за обов’язковим щепленням вакциною БЦЖ новонароджених та дітей у віці 7-ми років (при відсутності протипоказань).

#житомир #гуйва #диспансер #день відкритих дверей #туберкульоз
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...