• Головна
  • Забруднену воду річки Хомора невдовзі розпочнуть комплексно очищувати
Фото
11:41, 16 червня 2016 р.

Забруднену воду річки Хомора невдовзі розпочнуть комплексно очищувати

Фото

Забруднену воду з річки Хомора, що є загрозою для понад 100 тис. жителів Житомирської області та Хмельниччини, невдовзі розпочнуть комплексно очищувати.

 Такі результати робочої поїздки голови облдержадміністрації Сергія Машковського до сусідньої області та зустрічі із директором Понінківської картонно-паперової фабрики Сергієм Коренєвим.

 15 червня керівник області разом із керівництвом Баранівського району, екологами та представниками санітарно-епідеміологічних служб Житомирської області оглянули екологічний стан річки Хомора від Першотравенська до межі Житомирської і Хмельницької областей та зустрілися із керівництвом підприємства, яке у тому числі робить скиди у воду. Прискіплива увага саме до цього виробництва через те, що раніше фабрика  не  допустила перевірку на підприємство та не було розуміння ситуації з боку її керівництва. Голова ОДА приїхав особисто, аби пересвідчитися у тому, що фабрика розпочала конкретні дії з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

 Керівник фабрики Сергій Коренєв не відмовляється від необхідності ремонту очисних, які дісталися підприємству від радянських часів. «Ми підготували та надали Житомирській ОДА перелік робіт з ремонту очисних споруд. Він складається із 28 пунктів і має конкретні терміни виконання. Виконаємо всі взяті на себе зобов’язання», – повідомив директор. Серед основних заходів, що вже виконано та в процесі – ремонт відстійника №1, чистка і поглиблення площ для накопичення осадів і мулу, ремонт вторинного відстійника та поверхневого аератора, що дозволить забезпечити процес не лише механічної, а й біологічної очистки відходів.

 Після огляду процесів виробництва та ремонтних робіт на очисних голова ОДА підкреслив, що переконався у серйозності намірів фабрики, яка посилила процес очищення стоків та продовжить вдосконалювати систему очистки.

 «Ці темпи вирішення проблеми, однозначно, не повинні знижуватися. Повірте: я не полінуюсь і приїду після завершення всіх ремонтних робіт», – запевнив голова ОДА керівництво фабрики.

 Важливим є не лише очищення стоків, а передовсім – ліквідація уже існуючих наслідків забруднення води та упередження поширення ситуації  інші райони. Ця проблема, – наголошують сторони, – комплексна і стосується не тільки Понінківської фабрики та нашої області, а в цілому підприємств із двох областей.

 Керівництво паперової фабрики запевнило голову ОДА у спрямування максимальних зусиль на очищення забрудненої води: «Ми готові використовувати власну техніку за власний кошт для очищення мулу з річки. Виконаємо всі роботи, які озвучуємо та сприятимемо відновленню річки. Ми вже закінчуємо роботи щодо своїх фільтраційних полів».

 Зі свого боку Житомирщина триматиме на контролі процес очищення річки та сприятиме цьому механізму.

 Результатом круглого столу та переговорів обласної влади та бізнесу буде спільний протокол дій із конкретними термінами та виконавцями робіт з очищення річки.

Нагадаємо, що Стан забруднених річок на Житомирщині погіршився.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#баранівка #случ #хомора #забруднення
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...