• Головна
  • На Житомирщині перевірили якість питної води
16:38, 11 липня 2016 р.

На Житомирщині перевірили якість питної води

Протягом першого півріччя 2016 р. обласним лабораторним центром проведено 13843 досліджень якості питної води, з яких 7713 за санітарно-хімічними та 612 за бактеріологічними показниками. Під час досліджень виявлено значну частку зразків води, яка не відповідає вимогам санітарних норм, а отже є непридатною до використання з харчовою метою.

Так, за санітарно-хімічними показниками виявлено 1860 нестандартних проб, або 24 % від досліджених проб води, за бактеріологічними показниками 550 проб, або 9 %.

Слід зазначити, що за санітарно-хімічними показниками найбільше відхилень від нормативних показників виявлено в Ружинському, Лугинському, Попільнянському та Баранівському районах; за бактеріологічними показниками в Лугинському, Ємільчинському, Баранівському та Бердичівському районах.

Окрім того, з метою виявлення збудників інфекційних хвороб вірусної етіології, вірусологічною лабораторію здійснюється моніторинг питної води на наявність ентеровірусів, вірусів гепатиту А, рота вірусів. Упродовж І півріччя 2016 року всього досліджено 45 проб питної води. В усіх досліджених пробах  зазначених вище збудників інфекцій не виявлено.

Основним забруднювачем води за санітарно-хімічними показниками є нітрати, за бактеріологічними – кишкова паличка (Е.coli). За усіма випадками виявлення проб води з відхиленнями від нормативних показників в обов’язковому порядку повідомляються власники та балансоутримувачі джерел водопостачання та водопровідних споруд.

Проблема профілактики інфекційних хвороб, які передаються через воду є актуальною в Україні і в цілому в світі. Лабораторний центр і надалі буде здійснювати комплекс заходів з виявлення ризиків для здоров’я населення, проведення заходів епідеміологічного нагляду за інфекційними та неінфекційними захворюваннями та інформування суспільства.

Нагадаємо, що 13 липня У Житомирі будуть дезінфікувати воду.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #вода #перевірка
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
ТОП новини
Три потужні вибухи, потрапляння ракети в залізничну інфраструктуру, 2 повітряні тривоги, 2 поранених та пошкоджені будинки - як минула ніч в Коростені?
ВІЙНА
На 72-му році життя перестало битися серце директора Коростенського УТОСУ
УТОС
Історія житомирського професора: З перших днів широкомасштабної війни полишив викладацьку діяльність, вступивши до лав ЗСУ
ЗСУ
У Лугинах поліцейські розшукали маму виявленого на вулиці 3-річного хлопчика
ПОЛІЦІЯ
Оголошення
live comments feed...