• Головна
  • На Житомирщині газовики зафіксували 443 порушення правил безпеки систем газопостачання
09:27, 12 липня 2016 р.

На Житомирщині газовики зафіксували 443 порушення правил безпеки систем газопостачання

«Житомиргаз» від початку року провів безкоштовне планово-технічне обслуговування газового обладнання у 113,2 тис осель області. Газовики зафіксували під час перевірок 443 порушення правил безпеки систем газопостачання. Більшість з них пов’язані  насамперед із  втручанням споживачів у систему газопостачання та недогляд за станом димових і вентиляційних каналів.

Несправні або засмічені димоходи та вентканали загрожують здоров’ю і життю тим, хто проживає в будинку чи квартирі. Адже шкідливі продукти горіння накопичуються в приміщенні. Особливо небезпечний продукт неповного згорання газу – це чадний газ, або окис вуглецю. Він отруйний, утворюється через відсутність у повітрі необхідної для горіння кількості кисню і найчастіше скупчується у невеликих кухнях та інших приміщеннях малого об’єму.

Відповідно до Правил безпеки систем газопостачання за справністю димових і вентиляційних каналів (ДВК) мають стежити у багатоквартирних житлових будинках – керівники житлово-експлуатаційних організацій, у житлових кооперативах та об’єднаннях співвласників будинків – голова, у приватних будинках – власники, у орендованому приміщенні – винаймач.

«Відповідно до законодавства перевірку і прочищення димвентканалів виконують лише спеціалізовані організації. Попереджаємо наших клієнтів про обов’язкові вимоги до таких виконавців – вони повинні отримати дозвіл Державної служби України з питань праці, а також мати спеціальне обладнання та відповідний персонал.  Звертаємо увагу, що «Житомиргаз» таких послуг не надає і жодного відношення до надання дозволів не має», – зауважує технічний директор «Житомиргазу» Сергій Колесник.

Крім перевірки, фахівці спеціалізованого підприємства за необхідності прочищають ДВК або ремонтують, перевіряють щільність і відокремленість, справність оголовків і наявність нормальної тяги спеціальним приладом. Надання таких послуг платне, а їхню вартість визначає організація, яка їх власне проводить. Результати перевірки оформляються відповідним документом – актом.

Один із його примірників, відповідно до вимог законодавства, організації, які здійснюють перевірку і прочищення ДВК, надають «Житомиргазу». Якщо акт перевірки не наданий підприємству чи має негативний висновок, «Житомиргаз» може ініціювати відключення споживача від газопостачання. Адже несправність ДВК загрожує виникненням аварійної ситуації та небезпекою отруєння мешканців будинку.

Зі свого боку компанія «Житомиргаз» під час планово-технічного обслуговування та інших робіт з обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання перевіряє наявність тяги у димових та вентиляційних каналах. Планово-технічне обслуговування, на відміну від процедури перевірки та прочистки ДВК, безкоштовне – його вартість включена у тариф за газ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#житомирщина #газ #перевірки #димоходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...