У Житомирі обговорили скорочення ліжкомісць у лікарнях

9 серпня відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо скорочення ліжкового фонду в закладах охорони здоров’я області.

До оптимізації на Житомирщині було більше 70 ліжок на 10 тис. населення. Оскільки фінансового ресурсу медичної субвенції не вистачає, необхідно доводити до нормативу Уряду ліжковий фонд, або ж забезпечувати галузь охорони здоров’я за кошти місцевих бюджетів.

Так, наприклад, зробила Народицька об’єднана територіальна громада. В ОТГ було прийнято рішення не скорочувати кількість ліжкомісць у лікарні, а недостачу коштів закрити за рахунок місцевого бюджету.

 Керівники медичних закладів області поділилися своїми думками щодо можливих шляхів вирішення проблеми, обговорили загальну ситуацію в галузі. Наступним кроком членів робочої групи буде проведення аналізу витрат та надходжень у кожному обласному медичному закладі, аби знайти найоптимальніший варіант фінансового забезпечення та зберегти якісні медичні послуги для населення.

Нагадаємо, що в Україні галузь охорони здоров’я перебуває на шляху реформування. Вторинний і третинний рівні медицини передбачають оптимізацію ліжкового фонду, що обумовлено Постановою Кабінету Міністрів України № 1024, де чітко вказані цифри – 60 ліжок на 10 тисяч населення. Оптимізацію ліжкового фонду вже враховано у тому фінансовому ресурсі, що надійшов в область у вигляді медичної субвенції на охорону здоров’я. Якщо оптимізацію не буде проведено, то галузь буде недофінансованою.

житомир ліжка лікарня скорочення
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати

Коментарі